„Jiems pagal kvadratūrą tiek nepriklauso. Atverskite kitą pusę „Kauno energijos“ (sąskaitos – 15min.lt) ir ten viskas parašyta: jeigu viršija sekcijos kiek priklauso bute, arba nusikabinat, arba mokat daugiau. Kreipėmės į savivaldybę, tai sako: ir jūs prisistatykit (radiatorių – 15min.lt), kas jums neleidžia“, – piktinosi namo, esančio Laisvės Alėjos prieigose, gyventoja.
Dėl šilumos nesukantys galvos gyventojai teigia, kad papildomus radiatorius išmontuotų tik tada, jeigu jiems tai būtų liepta.
Radiatoriais apsistačiusi kaunietė Sonia Žakienė „Lietuvos ryto“ televizijai teigė, kad niekas jų bute nekeistas nuo 1983-iųjų, kai įsikėlė čia gyventi.
„Buvo komisijos atėjusios ne vieną kartą ir žiūrėjo“, – sakė S.Žakienė.
Šilumą tiekianti „Kauno energija“ kaltę verčia namo administratoriui, esą šis privalo pamatuoti radiatorių galingumą, tada bendrovė perskaičiuos šildymo kainą.
„Gyventojas arba vartotojas turėtų skubiai per save atstovaujantį asmenį (tai galėtų būti bendrijos pirmininkas arba administratorius) kreiptis, kad būtų tiksliai nustatyta, ar tai yra pažeidimas, o po to teisės aktų nustatyta tvarka turėtų būti arba įteisinti šitie padidinti galingumai apmokant už didesnį suvartotos šilumos kiekį, arba atstatyti į projektinę padėtį“, – kalbėjo „Kauno energijos“ atstovas Rimas Perevičius.
Administratorius komentuodamas padėtį sakė, kad išsimatuoti šildymo prietaisų galią turi pats vartotojas.
Nuo šių metų gyventojai bet kada gali atsisakyti juos netenkinančio administratoriaus. Ne tik atsisakyti, bet ir paduoti juos į teismą reikalaujant atlyginti patirtą žalą. Tai numato ir šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklės.