Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ūkio ministerijos vizijoje: nekomercinių valstybės įmonių išskyrimas, nepriklausomos valdybos

Ūkio ministerija Vyriausybei netrukus ketina pateikti svarstyti valstybės valdomų įmonių nuosavybės gaires, kurios numato tolesnę šių bendrovių reformą išskiriant nekomercines įmones ir siekiančias pelno. Taip pat bus siekiama į valstybinių įmonių valdybas išrinkti ir nepriklausomų narių.
Rimantas Žylius
Paukštynas / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Ūkio ministras Rimantas Žylius penktadienį Vilniuje teigė, kad kitos ministerijos entuziazmo dėl šių gairių neparodė. Tačiau jos bus teikiamos tvirtinti Vyriausybei ir, tikimasi, bendrovės valdybas pagal naujus reikalavimus galės formuoti jau šiemet vasarą.

„Jau yra ministerijoms pateiktos Nuosavybės gairės. Turiu pasakyti, kad didelio entuziazmo nesulaukėme. Tačiau su premjeru Andriumi Kubiliumi esame sutarę, kad jos bus teikiamos Vyriausybei. Mūsų siekis yra, kad jos būtų priimtos pavasarį, kad įsigaliojimas ir valdybų narių paskyrimai būtų dar vasarą tam, kad nauji valdybos nariai galėtų bent “pasidžiaugti„ iki rinkimų“, – sakė R.Žylius.

Jo teigimu, valstybės valdomų įmonių reformą bus siekiama sutvarkyti taip, kad įmonės toliau teiktų ataskaitas, jų darbas taptų efektyvesnis, o jeigu būsimieji politikai nutartų kažką keisti, jiems reikėtų priimti dėl to atskirus sprendimus.

Tarp Ūkio ministerijos idėjų – steigti Valdymo koordinavimo centrą, kuris, be kita ko, valdytų potencialių valdybų narių kandidatų duomenų bazę, vertintų valdybos narių darbo kokybę. Ministerija siūlo, kad dauguma valdybos narių būtų ne įmonės darbuotojai, įmonės vadovas negalėtų būti valdybos pirmininku, ne mažiau kaip trečdalis narių būtų nepriklausomi. Be to, svarbiausių įmonių valdybos narių skyrimą numatoma patikėti specialiam komitetui, kurį sudarytų finansų, ūkio ir trečiasis ministras, kurio ministerija kuruoja įmonę.

Anot Ūkio ministerijos atstovų, valstybės valdomoms įmonėms ketinama nustatyti aiškius ir paprastus tikslus bei suskirstyti į dvi dideles grupes – siekiančias didinti verslo vertę ir dividendų bei nekomercinio pobūdžio veiklą vykdančias bendroves.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?