Abi iniciatyvos š. m. lapkričio 13–15 d. varžysis finaliniame 2023 metų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų etape Ispanijoje, Bilbao mieste.
„Šie jau 18 metus iš eilės vykstantys tarptautiniai apdovanojimai suteikia galimybę pripažinti ir apdovanoti išskirtines iniciatyvas, kuriomis skatinamas verslumas. Drąsiai galime teigti, kad tai ne vien tik konkursas – juo taip pat siekiama išplėsti verslumo sampratą, skatinti palankių verslo sąlygų kūrimo politiką ir jos įgyvendinimą bei akcentuoti verslo sėkmės istorijas.
Šių apdovanojimų laimėtojai renkami kiekvienais metais ir tampa įkvėpimo šaltiniu tiek pažengusiems verslininkams, tiek jaunajai kartai“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
2023 m. Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje projektai buvo vertinami 6-iose kategorijose: verslumo dvasios skatinimo, investicijų į verslumo įgūdžius, skaitmeninės pertvarkos rėmimo, verslo aplinkos gerinimo ir verslo tarptautinės plėtros skatinimo, tvarios pertvarkos finansavimo, apdovanojimo už atsakingą ir įtraukų verslumą.
„Džiaugiamės, kad Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinę atranką laimėjo būtent tie projektai, kurie skatina jaunimo verslumą ir suteikia galimybę ateityje pasirinkti paklausią ir rinkos poreikius atitinkančią ateities profesiją. Taip pat sveikintina, kad pusė visų projektų, dėl kurių pateiktos paraiškos, buvo susiję su moksleiviais ir jų verslumo ugdymu.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija taip pat skiria daug dėmesio moksleivių praktiniam verslumui skatinti, todėl džiaugiamės, kad šią kryptį renkasi ir kai kurios savivaldybės, kuriose gimsta išties puikių projektų ir iniciatyvų, prisidedančių prie jaunimo verslumo skatinimo“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė.
Panevėžio plėtros agentūros projektas „Pamokos matuojasi Panevėžį“ nugalėjo kategorijoje „Investicijos į verslumo įgūdžius“. Šis projektas suteikia moksleiviams ir jų mokytojams galimybę ne tik apsilankyti miesto įmonėse, bet ir pabandyti išspręsti iššūkius, su kuriais jos susiduria. Nuo 2020 m. projekte dalyvavo 25 Panevėžio įmonės, beveik 30 mokytojų ir keli šimtai moksleivių.
Kaunas IN projektas „Ateitis – elektronikams“ nugalėjo kategorijoje „Verslo aplinkos gerinimas ir verslo tarptautinės plėtros skatinimas“. Šiuo projektu siekiama populiarinti elektronikos srities studijų Kaune patrauklumą moksleiviams ir taip padidinti stojančiųjų į šias studijas skaičių.
Minėtina, kad per 2 pirmuosius iniciatyvos metus į elektronikos studijas Kaune įstojo 33 proc. daugiau studentų. Ilguoju laikotarpiu šis projektas prisidės prie elektronikos sektoriaus darbuotojų skaičiaus augimo, investicinės aplinkos gerinimo mieste, sudarant palankias sąlygas elektronikos įmonių plėtrai ir Lietuvos ekonominiam konkurencingumui viename iš globaliai daugiausiai augančių sektorių.
Nacionalinės atrankos konkurso nugalėtojus atrinko komisija, sudaryta iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Inovacijų agentūros, ISM vadybos ir ekonomikos universiteto, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir privataus sektoriaus atstovų.
Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje galėjo dalyvauti centrinės, regioninės ir vietos valdžios įstaigos bei kiti juridiniai asmenys, vykdantys viešojo ir privataus sektorių partnerystės iniciatyvas.
Taip pat šiais metais pirmą kartą „Atsakingo ir įtraukaus verslumo“ kategorijoje galėjo varžytis ir privatūs subjektai, atitinkantys MVĮ kriterijus, jei projektas, kuriuo siekta dalyvauti konkurse, nebuvo jų pagrindinė veikla.
Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimus organizuoja Europos Komisija, o nacionalinę atranką vykdo Ekonomikos ir inovacijų ministerija.