„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kelios banko sąskaitos – raktas į didesnį saugumą ir geresnį biudžeto valdymą

Dažniausiai visoms savo išlaidoms, pradedant maisto prekėmis, baigiant būsto mokesčiais naudojame tą pačią banko sąskaitą. Tačiau ekspertai vis dažniau tik vienos sąskaitos turėti nerekomenduoja. Kodėl taip yra, pasakoja „Luminor“ banko Kasdienės bankininkystės vadovė Aušrinė Mincienė, rašoma „Luminor“ pranešime spaudai.
Grynieji eurai / BNS nuotr.
Grynieji eurai / BNS nuotr.

Apsauga nuo sukčių

Pirmiausia, išskirstę savo finansus bent į dvi banko sąskaitas, geriau apsisaugosite nuo sukčių.

„Pastaruoju metu sukčiai su žmogumi susisiekia internetu arba telefonu ir prisistato bankų, žymių įmonių arba valstybinių institucijų atstovais. Šitaip bando išvilioti sąskaitų numerius, kortelių duomenis ir galiausiai pasisavinti gyventojų pinigus. Pavyzdžiui, visai neseniai „Google“ darbuotojais apsimetę sukčiai iš dviejų žmonių išviliojo per 10 tūkst. Eurų. Tokių atvejų šiais metais girdėjome ir daugiau, todėl būtina neprarasti budrumo“, – teigia ekspertė.

„Luminor“ nuotr./Aušrinė Mincienė
„Luminor“ nuotr./Aušrinė Mincienė

Taigi, nors ir būtina domėtis naujausiais sukčiavimo atvejais ir išlaikyti šaltą protą, anot A.Mincienės, visuomet verta apsisaugoti papildomai. Todėl paskirstydami pinigus per kelias sąskaitas, sumažinsite riziką prarasti viską, jei jūsų banko duomenys būtų pavogti. Kitaip tariant, jeigu sukčiai ir gautų prieigą prie vienos iš jūsų sąskaitų, pinigai, saugomi kitose, liktų saugūs.

Be to, turėdami atskiras sąskaitas, galėsite ir lengviau stebėti veiklą kiekvienoje iš jų.

„Pavyzdžiui, gavęs jūsų duomenis sukčius gali atlikti nedidelius atsiskaitymus iš pagrindinės sąskaitos, taip per laiką pavogdamas didžiules sumas. Jei didelėms išlaidoms skirtas lėšas arba santaupas laikysite kitoje sąskaitoje, lengviau aptiksite įtartiną veiklą mažesnėse, bet dažniau naudojamose sąskaitose“, – pasakoja pašnekovė.

Lengviau kontroliuojamas biudžetas

Antra, atskiros sąskaitos gali būti ne tik saugumo priemonė, bet ir padėti ugdyti finansinius įpročius. Pavyzdžiui, jei kiekvieną mėnesį dalį pajamų automatiškai pervesite į kitą sąskaitą, ilgainiui tai padės jums išgryninti savo finansinius prioritetus ir išvengti nereikalingų išlaidų.

„Dauguma iš mūsų kas mėnesį į savo einamąją banko sąskaitą gauname pajamų, kurias naudojame kasdienėms išlaidoms padengti ir finansiniams įsipareigojimams vykdyti. Turint vieną sąskaitą ir daug poreikių, sunkoka atidžiai sekti savo biudžetą. Todėl vienas iš sprendimų gali būti atskira einamoji sąskaita, į kurią pervestumėte didesnę atlyginimo dalį, o su mokėjimo kortele susietoje sąskaitoje palikti tik tiek pinigų, kiek reikia kasdienėms išlaidoms“, – teigia „Luminor“ banko atstovė.

Taip pat, nors gali atrodyti, kad turėdami kelias sąskaitas išleisite daugiau, dažniausiai taip nėra, sako A.Mincienė. Svarbiausia išmokti valdyti turimas sąskaitas, paskirstant pinigus kai tik juos gaunate – tai padės geriau planuoti savo finansinę ateitį.

Ekspertė apibendrina, kad dažniausiai atidaryti ir tvarkyti papildomas sąskaitas nieko nekainuoja – tai jau įskaičiuota į mėnesinį plano mokestį. Todėl įvairias veiklas, įskaitant nuolatinį taupymą, galima vykdyti be papildomų išlaidų. Be to, galite atsidaryti ir taupomąją sąskaitą, kuri leis už joje laikomas lėšas uždirbti ir papildomas palūkanas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“