„Informavimo šaltiniai yra keturi: valstybės biudžetas, Europos Komisijos lėšos, Lietuvos banko lėšos ir Europos Centrinio Banko lėšos. Euro viešinimui numatyta skirti vieną eurą vienam gyventojui. Tad yra numatyta riba – iki 10 mln. litų, bet mes tikimės, kad mums tiek pinigų nereikės, nes veikia natūrali konkurencija, ir matome, kad daugelį paslaugų įsigysime pigiau, nei galvojome anksčiau“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ pirmadienį sakė R. Gorbačiovas.
Jis pabrėžė, kad dalis pinigų atkeliaus iš Europos Komisijos, nes ši taip pat yra suinteresuota, kad žmonės turėtų pakankamai informacijos apie eurą.
Vilniaus universiteto profesorius, ekonomistas Romas Lazutka teigia, kad euro projektas ekonomiškai nėra pagrindžiamas, kad tai esą daugiau yra politinis projektas, o diskusijos dėl valiutos reikėjo anksčiau.
„Žiūrint iš Lietuvos pusės, ta diskusija buvo labai prasminga, kai litas buvo surištas su doleriu, o po to pereita prie euro. Tuomet to suvereniteto buvo atsisakyta, ir net dabar kartais yra pasakoma ir valdžios žmonių, kad baigsis populizmas, galėtų būti keičiamas lito kursas. Tai yra prisipažinimas, kad mes su savo pinigais nelabai gebame tvarkytis, todėl ta galia ir atiduodama į Europos centrinio banko rankas“, – sakė ekonomistas.
Eurą Lietuva turi įsivesti nuo 2015 metų.