Elektroniniai pinigų pervedimai populiarūs ne tik tarp paprastų kinų, bet ir tarp šalies komunistų partijos narių.
Štai šiemet, likus trims dienoms iki kinų Naujųjų metų, apie 300 tūkst. juanių (41 tūkst. Eur) buvo išsiųsta per „WeChat“ mobiliąją aplikaciją iš vienos iš komunistų partijos sąskaitų.
Norėdami gauti savo pinigų dalį, partijos nariai turėjo gerai išmanyti Kinijos prezidento Xi Jinpingo kalbas. Slaptažodžiai, būtini raudonųjų virtualių vokų atvėrimui, buvo sudaryti panaudojant šventinėje prezidento kalboje pavartotas frazes.
Programėlė, kuria pasinaudojant galimos tokios pinigų perlaidos, buvo sukurta tik prieš dvejus metus. Labai greitai Kinijoje toks dovanojimas išpopuliarėjo, nes yra ir lengvas, ir suteikiantis pramogą.
Žmogus, kuris dovanoja pinigus, nusprendžia skirti tam tikrą sumą, kuri būtų padalinta grupei žmonių. Greičiausiai voką atvėręs asmuo gauna didžiausią, lėčiausiai – mažiausią pinigų dalį.
Skaitmeninėms pinigų perlaidoms populiarėjant, virtualius vokus jau galima siųsti ne tik per „WeChat“, bet ir kitas programas, pavyzdžiui kinišką „PayPal“ alternatyvą „Alipay“.
Kinijos interneto kompanijos prognozuoja, kad šiemet per kinų Naujųjų metų laikotarpį, pasinaudojant virtualiais raudonais vokais, bus pervesta apie 1,36 mlrd. Eur.