Kinija ėmėsi žingsnių mažinti plastiko atliekų kiekį

Kinija, kuri yra viena didžiausių plastiko vartotojų pasaulyje, iki šių metų pabaigos ketina uždrausti siūlyti plastikinius maišelius didžiųjų miestų parduotuvėse ir vienkartinius šiaudelius restoranuose, siekdama sumažinti susidarančių atliekų kiekį.
Plastikas
Plastikas / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Temos: 2 Plastikas Kinija

Naujojo plano tikslas yra per penkerius metus sumažinti vienkartinių plastikinių indų, kurie didžiuosiuose miestuose naudojami maisto gaminimo pramonėje, kiekį 30 procentų.

Sekmadienį paskelbtame dokumente Nacionalinė plėtros ir reformų komisija bei Ekologijos ir aplinkos ministerija pranešė, kad vienkartinių polistireno ir plastikinių stalo reikmenų gamyba ir pardavimas bus uždrausti iki šių metų pabaigos.

Šiemet plane taip pat numatyta uždrausti maisto ir gėrimų pramonėje siūlyti vienkartinius šiaudelius, tuo tarpu viešbučiai turėtų nustoti „aktyviai tiekti“ vienkartinius plastikinius gaminius iki 2022 metų.

Dešimtmečius trunkanti sparti plėtra ir vartojimo skatinimas šalyje, turinčioje 1,4 mlrd. gyventojų, lėmė didžiulį atliekų kiekį.

Remiantis Pasaulio banko duomenimis, 2017 metais Kinijoje susidarė 210 mln. tonų šiukšlių ir perspėjama, kad iki 2030 metų šis kiekis per metus gali siekti 500 mln. tonų.

Pasak Nacionalinės plėtros ir reformų komisijos, naujasis planas apima visus plastikinių gaminių gamybos, naudojimo ir šalinimo aspektus ir atveria kelią „ilgalaikiam plastiko taršos kontrolės mechanizmui“.

Iki 2025 metų institucijos planuoja įgyvendinti veiksmingą taršos plastiko kontrolę ir sumažinti atliekų kiekį didžiausių miestų sąvartynuose, be to, sukurti atliekų šalinimo valdymo sistemą.

Į šiuos tikslus įeina ir pašto paslaugoms naudojamų plastikinių pakuočių, kurių kiekiai pastarąjį dešimtmetį labai išaugo, atsižvelgiant į klestintį Kinijos elektroninės prekybos sektorių, apribojimą.

Tokiose vietose kaip Pekinas, Šanchajujus ir Dziangsu, bus uždrausta pašto siuntoms naudoti neyrančias plastikines pakuotes ir vienkartinius austus maišus iki 2022 metų pabaigos.

Kinijos pašto administracija pranešė, kad praėjusiais metais per „Vienišių“ dieną, kuomet prekybininkai siūlo didžiules nuolaidas, buvo išsiųsta daugiau nei 2,3 mlrd. siuntinių.

Pasak Kinijos, vietoj plastikinių maišelių prekybos centruose bus siūlomos tokios alternatyvos kaip austiniai krepšiai, popieriniai ar suyrantys pirkinių maišeliai.

Dokumente taip pat raginama tokiuose sektoriuose kaip elektroninė prekyba ir maisto pristatymas kurti naujus verslo modelius ir kartu su prekybininkais mažinti atliekų ir vienkartinio plastikų kiekį.

Praėjusiais metais Šanchajus pradėjo visų laikų ambicingiausią Kinijos atliekų rūšiavimo ir perdirbimo programą, kurią planuodama diegti ir kituose miestuose.

2018 metais Kinija uždraudė importuoti tam tikras atliekas iš užsienio, kurias anksčiau daugelį metų priimdavo perdirbimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai