Tokiu būdu vietos finansų bendrovės galės konkuruoti su Volstryto investiciniais bankais Kinijos kapitalo rinkoje, kuri, kaip vertinama, siekia 21 trln. JAV dolerių.
Šaltinių teigimu, Kinijos reguliuotojos pirmajame etape ketina išduoti atitinkamas licencijas didžiausiems šalies bankams, įskaitant „Industrial and Commercial Bank of China“ ir „China Construction Bank“.
Šalies valdžia taip pat vertina galimybę pakeisti įstatymus, reglamentuojančius komercinių bankų veiklą, kad būtų pašalinta teisinė kliūtis, kuri keletą dešimtmečių trukdė diversifikuoti finansų įmonių verslą operacijų su vertybiniais popieriais srityje, teigia šaltiniai.
Pasauliniai investiciniai bankai, įskaitant „Goldman Sachs Group“ ir „Morgan Stanley“, aktyviai plėtoja savo veiklą Kinijoje ir nuo šių metų turi galimybę 100 proc. kontroliuoti savo bendras Kinijos įmones vertybinių popierių sandorių srityje.
Kinijos komercinių bankų įžengimas į rinką sukurs konkurenciją ne tik su Vakarų investiciniais bankais, bet ir su vietos maklerių įmonėmis, įskaitant „Citic Securities“.
Šaltiniai teigia, kad pasikeitus įstatymams tik dideli Kinijos komerciniai bankai greičiausiai bus pripažinti pajėgūs prisiimti riziką, kurią kelia vertybinių popierių rinkos operacijos.
Manoma, kad naujų dalyvių atėjimas į šią rinką bus laipsniškas ir gali prasidėti nuo biržoje prekiaujamų fondų organizavimo.