Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kinija pasirengusi technologijų srityje JAV padaryti precedento neturinčių nuolaidų

Siekdama paspartinti derybas dėl prekybos, Kinija technologijų srityje Jungtinėms Valstijoms įvairiais klausimais padarė precedento neturinčių nuolaidų, įskaitant sutikimą Kinijoje veikiančių JAV bendrovių neversti perduoti technologijų, agentūrai „Reuters“ pranešė keturi aukšto rango šaltiniai JAV administracijoje. Pasak vieno iš šaltinių, naujuose Pekino pasiūlymuose numatyti pokyčiai yra didžiausio iki šiol siūlyto masto.
Kinijos ir JAV vėliavos
Kinijos ir JAV vėliavos

„Jeigu pažvelgsime į mėnesio senumo tekstus ir palyginsime juos su dabartiniu, pamatysime, jog mes žengėme į priekį visose srityse. Tačiau mes vis dar nepasiekėme visko, ko norime“, – pareiškė vienas iš agentūros šaltinių, prašęs neskelbti jo vardo.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau ne kartą reikalavo, kad Kinija padarytų galą JAV bendrovių intelektinės nuosavybės grobstymui ir sušvelnintų jų darbo Kinijos rinkoje sąlygas.

Rengiant rašytinį JAV ir Kinijos prekybos susitarimą, derybose daugiausia dėmesio skiriama šešioms kryptims: priverstinio technologijų perdavimo ir kibernetinio saugumo, intelektinės nuosavybės teisių, paslaugų, valiutos, žemės ūkio ir netarifinių prekybos kliūčių.

JAV delegacija, kuriai vadovaus JAV prekybos atstovas Robertas Lighthizeris ir iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas į Pekiną atvyks kovo 28 dienos vakare, per spaudos konferenciją pranešė Kinijos prekybos ministerijos atstovas Gao Fengas.

Agentūros „Bloomberg“ duomenimis, ketvirtadienį bus surengta darbo vakarienė, o penktadienis bus skirtas deryboms.

„Derybos sparčiai juda į priekį ir Kinija tiki, jog bendradarbiavimas yra geriausia išeitis abiem valstybėms“, – pareiškė Gao Fengas.

Visgi jis pridūrė, jog, nepaisant pastarosiomis savaitėmis padarytos pažangos, dar daug ką teks padaryti ir suderinti.

Kinijos derybininkams vėl vadovaus šalies vicepremjeras Liu He. Kitą savaitę įvyks dar vienas derybų ratas Vašingtone.

Tačiau neatmetama galimybė, jog derybos gali užsitęsti.

„Jos gali tęstis iki gegužės, birželio, niekas nežino. Susitarimas gali būti pasiektas ir balandį“, – pareiškė kitas agentūros „Reuters“ šaltinis.

Jo teigimu, didžiausi nesutarimai šiuo metu kyla dėl intelektinės nuosavybės teisių klausimų ir būsimo susitarimo įgyvendinimo garantijų.

2018 metų vasarą Jungtinės Valstijos įvedė 25 proc. importo muitus 50 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms. Pekinas ėmėsi atitinkamų atsakomųjų priemonių.

O 2018 metų rugsėjo 24 dieną Vašingtonas nustatė 10 proc. importo muitus 200 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms ir pareiškė, kad nuo 2019 metų pradžios šių muitų tarifas bus padidintas iki 25 procentų.

Tačiau per Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausiojo lygio susitikimą Buenos Airėse gruodžio 1 dieną susitikę JAV ir Kinijos valstybių vadovai sutarė, jog Vašingtonas 90 dienų atidės 200 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms taikomų importo muitų padidinimą.

Artėjant šio termino pabaigai, JAV prezidentas jį pratęsė, tačiau iki šiol nežinoma, kuriam laikui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos