Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Kinija praranda pagrindinės pasaulinio naftos vartojimo varomosios jėgos statusą

Kinijos naftos importas aukščiausią lygį gali pasiekti 2025 metais, kai degalų automobiliams paklausa pradės mažėti, o tai žymės dešimtmečių, kai Kinija buvo pagrindinė pasaulinio naftos vartojimo augimo varomoji jėga, pabaigą, skelbia agentūra „Reuters“.
BNS nuotr.
BNS nuotr.
Temos: 2 Nafta Kinija

Spartus elektromobilių Kinijoje populiarėjimas, liepą jų ir hibridinių automobilių pardavimams pirmąkart viršijus vidaus degimo variklius turinčių, pribloškė naftos gamintojus ir investuotojus. Tai gerokai mažina naftos importo poreikį, tačiau bendras naftos suvartojimas antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje lėtėja ir dėl užsitęsusio vangaus ekonominio aktyvumo, pažymi agentūra.

Jokia kita rinka nepajėgi pakeisti naftos paklausos lėtėjimo Kinijoje, kuri per pastaruosius tris dešimtmečius užtikrino 41 proc. metinio pasaulinio naftos suvartojimo augimo, teigiama „Statistical Review of World Energy“ apžvalgoje.

Dėl to naftos tiekėjai ir investuotojai ruošiasi Kinijos naftos importo artėjimui prie piko, nes ateityje nebent tik naftos chemijos pramonė ir reaktyvinių degalų gamyba gali išlaikyti „juodojo aukso“ paklausos augimą, nors ir smarkiai kuklesnį nei dabar.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas