Kinija siūlo ūkininkams pinigines išmokas, kad jie atsisakytų prekybos laukiniais gyvūnais

Kinija ėmė siūlyti savo ūkininkams pinigines išmokas už tai, kad jie nustotų veisti ir auginti egzotinius gyvūnus, didėjant spaudimui kovoti su nelegalia prekyba laukiniais gyvūnais, siejama su koronaviruso protrūkiu.
Kinijos miestas Donguanas
Kinijos miestas Donguanas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Gyvūnų teisių aktyvistai teigia, kad institucijos pirmą kartą pažadėjo išmokas veisėjams, bandydamos pažaboti šią praktiką.

Kinija pastaraisiais mėnesiais uždraudė prekybą laukiniais gyvūnais maistui remdamasi pavojumi žmonių sveikatai, tačiau prekyba išlieka legali kitais tikslais, įskaitant mokslinius tyrimus ir tradicinę mediciną.

Plačiai manoma, kad koronavirusas, apie kurį pirmą kartą pranešta centriniame Kinijos Uhano mieste, prasidėjo nuo šikšnosparnių.

Dvi centrinės Kinijos provincijos jau parengė programas, kuriomis bus siekiama padėti ūkininkams pereiti prie alternatyvių pragyvenimo šaltinių.

Hunanas penktadienį pristatė kompensavimo schemą, kad įtikintų ūkininkus auginti kitus gyvūnus ar gaminti arbatą bei augalinius vaistus.

Valstybė siūlosi sumokėti po 120 juanių (16 JAV dolerių) už kilogramą kobrų, karališkųjų barškuolių ar žiurkinių gyvačių, o už kilogramą bambukinių žiurkių bus mokama po 75 juanius.

Už civetą – gyvūną, nuo kurio, kaip manoma, žmonės užsikrėtė sunkiu ūmiu kvėpavimo takų sindromu (SARS) per ankstesnį koronaviruso protrūkį beveik prieš du dešimtmečius, bus mokama po 600 juanių.

Kaimyninė Dziangsi provincija taip pat paskelbė apie planus padėti ūkininkams nutraukti prekybą gyvūnais ir pasiūlė finansinę pagalbą.

Valstybinis dienraštis „The Jiangxi Daily“ praėjusią savaitę pranešė, kad provincijoje yra daugiau nei 2,3 tūkst. licencijuotų veisėjų, daugiausia auginančių laukinius gyvūnus maistui.

Jų gyvūnų vertė siekia apie 1,6 mlrd. juanių (225 mln. JAV dolerių), sakoma pranešime.

Ir Dziangsi, ir Hunanas ribojasi su Hubėjumi – provincija, kurioje gruodį įvyko koronaviruso protrūkis.

Gyvūnų teisių gynimo grupė „Humane Society International“ (HSI) teigė, kad Hunanas ir Dziangsi yra „pagrindinės laukinių gyvūnų veisimo provincijos“, o Dziangsi per pastarąjį dešimtmetį pastebėjo greitą prekybos plėtrą.

Pajamos iš veisimo 2018 metais siekė 10 mlrd. juanių.

HSI Kinijos politikos specialistas Peteris Li teigė naujienų agentūrai AFP, kad panašūs planai turėtų būti įgyvendinami visoje šalyje.

Tačiau jis perspėjo, kad Hunano pasiūlymai paliktų ūkininkams galimybių tęsti egzotinių būtybių auginimą, jeigu gyvūnai nebus tiekiami į maisto rinkas.

Į provincijos planą taip pat neįtraukta daugybė laukinių gyvūnų, veisiamų kailiams, tradicinei kinų medicinai ar pramogoms.

Visgi, pasak Peterio Li, Kinijos institucijos juda teisinga linkme.

„Per pastaruosius 20 metų daug žmonių rekomendavo Kinijos vyriausybei išmokėti pinigines išmokas manais už tam tikrų veiklų nutraukimą, pavyzdžiui, lokių auginimą“, – teigė jis.

„Tai yra pirmas kartas, kai Kinijos vyriausybė iš tikrųjų nusprendė tai padaryti, ir tai sukuria precedentą ... [tam laikui], kai bus palaipsniui nutraukta ir kita veikla“, – pridūrė Peteris Li.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų