Sakoma, kad kai nusičiaudi Jungtinės Amerikos Valstijos, suserga visas pasaulis, o „peršalimo simptomų“ jau kurį laiką netrūksta ir Kinijos ekonomikoje.
Jaunimo nedarbas Kinijos komunistų partijos valdomoje valstybėje birželį užkopė iki rekordinių 21,3 proc. ir šie skaičiai laikyti gerai iliustruojančiais bendrą šalies ekonomikos būklę.
Vėliau Kinijos vyriausybė pranešė, kad kurį laiką jaunimo nedarbo rodiklių nebeviešins, tačiau konkrečių terminų, kiek laiko tai darys, nenurodė.
Vis giliau į problemas klimpsta ir Kinijos nekilnojamojo turto vystymo kompanija „Evergrande“, kuri yra ne tik didžiausia, bet ir labiausiai prasiskolinusi šio sektoriaus įmonė šalyje. Kaip rašo BBC, „Evergrande“ skolos siekia 300 mlrd. dolerių (286 mlrd. eurų), bendrovė susiduria su sunkumais mokėdama paskolų palūkanas.
Reaguodamas į Kinijoje kilusią NT krizę, kuri gali pakenkti ne tik Kinijos, bet ir kitų regiono šalių ekonomikoms, Pasaulio bankas pirmadienį sumažino šių metų Kinijos bendrojo vidaus produkto augimo prognozę iki 4,4 proc. (balandį prognozuotas 4,8 proc. augimas).
Ar Kinijos problemos gali atvilnyti ir iki Lietuvos ekonomikos? To 15min paklausė ekspertų.