Kinijos eksportas ir importas birželį netikėtai padidėjo

Pasauliui lėtai atsitiesiant po griežtų karantino priemonių, sudavusių didžiulį smūgį ekonomikai, Kinijos užsienio prekybos apyvarta birželį netikėtai padidėjo, tačiau pareigūnai įspėja apie atsigavimui kylančius sunkumus, nes koronavirusas ir toliau plinta įvairiose pasaulio šalyse.
Kinijos juaniai
Kinijos juaniai / 123RF.com nuotr.

Oficialiais Kinijos muitinės duomenimis, šalies eksportas JAV doleriais birželį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, paūgėjo 0,5 proc., o importo metinis prieaugis sudarė 2,7 procento.

Portalo „Trading Economics“ duomenimis, analitikai prognozavo, jog Kinijos eksportas minėtu laikotarpiu sumažės vidutiniškai 1,5 proc., o importas kris 10 procentų. JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“ respondentai prognozavo atitinkamai 4,3 ir 10 proc. nuosmukį.

Gegužę Kinijos eksportas sumažėjo 3,3 proc., o importas – 16,7 procento.

Kinijos užsienio prekybos perteklius, pernai birželį sudaręs 49,6 mlrd. JAV dolerių, šių metų birželį sumažėjo iki 46,42 mlrd. JAV dolerių ir buvo mažesnis už „Trading Economics“ ir „The Wall Street Journal“ apklaustų ekonomistų vidutines prognozes, kurios sudarė atitinkamai 58,6 mlrd. ir 59,3 mlrd. JAV dolerių.

Eksportas juaniais per metus padidėjo 4,3 proc., o importas juaniais išaugo 6,2 procento.

Eksportas į JAV birželį, palyginti su tuo pat mėnesiu pernai, smuko 1,4 proc., tačiau importas iš JAV pašoko 11,3 procento.

Kinijos naftos importas praėjusį mėnesį pasiekė 53,18 mln. tonų, arba 12,9 mln. barelių per dieną ir viršijo ankstesnį rekordą, kuris buvo pasiektas gegužę ir sudarė 11,3 mln. barelių per dieną.

Geležies rūdos importas padidėjo 35,3 proc. iki 101,68 mln. tonų ir buvo didžiausias nuo 2017 metų spalio. O sojų importas pašoko 71 proc. iki rekordinių 11,16 mln. tonų.

Muitinės atstovas spaudai Li Kuiwenas (Li Kuivenas) per spaudos konferenciją antradienį pareiškė, jog „atsigavimo ir stabilumo ženklus“ antrąjį ketvirtį rodė ir šalies importas, ir eksportas. Anot jo, Kinija „sparčiai daro pažangą“ siekdama užtikrinti stabilumą tokiose srityse kaip užimtumas, užsienio prekyba ir investicijos.

Tačiau jis įspėjo, jog išorės aplinka dabar yra „niūresnė ir sudėtingesnė“. COVID-19 protrūkis, muitinės atstovo teigimu, įstūmė pasaulio ekonomiką į gilią recesiją, o tarptautinė prekyba ir investicijos sparčiai mažėja.

Muitinė taip pat pranešė, jog pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, Kinijos eksportas sumažėjo 6,2 proc., o importas – 7,1 procento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai