pagal dydį pasaulio ekonomikos atsigavimas sulėtėjo dėl koronaviruso delta atmainos plitimo, dėl kurio kai kurios šalys buvo priverstos taikyti izoliavimo priemones, turėjusios įtakos vartotojų nuotaikoms.
Eksporto ir importo ūgtelėjimas užfiksuotas taip pat nepaisant to, kad dėl viruso protrūkio buvo sustabdyta svarbaus uosto veikla.
Kinijos muitinės duomenimis, eksportas šoktelėjo 25,6 proc., o importas – 33,1 procento. Lyginant su liepa, tai buvo ženklus prieaugis.
„Bloomberg“ apklausti analitikai prognozavo 17,3 ir 26,9 proc. augimą, atitinkamai.
Prie įspūdingų rodiklių prisidėjo ir žema palyginamoji bazė, nes pernai tuo pačiu metu ekonominei veiklą įtaką darė sparčiai plintantis COVID-19.
Analitikų teigimu, eksportą didino vartojimo prekių paklausa užsienyje.
Elektronikos, baldų ir pramoginių prekių paklausos augimas greičiausiai rodo, kad mažmenininkai „pildo atsargas prieš Kalėdų laikotarpį“, – mano „Capital Economics“ ekonomistės padėjėja Sheana Yue.
Elektroninių gaminių eksportas per pirmuosius aštuonis metų mėnesius padidėjo, sakoma muitinės administracijos pranešime.
Pasak muitinės, importą padidino pabrangusios tokios prekės kaip geležies rūda, nafta ir anglis, o tai kompensavo į šalį patenkančių prekių kiekio sumažėjimą.
Kinijos prekybos perteklius sudarė 58,3 mlrd. JAV dolerių – 2,2 proc. daugiau nei pernai ir buvo didesnis nei prognozuotas 53,2 mlrd. JAV dolerių lygis.