Taip pat duomenys parodė netikėtą importo sumažėjimą, pabrėždami kovą tarp didžiųjų įmonių tenkinant vidaus paklausą, kuri yra pagrindinė nacionalinio augimo varomoji jėga.
Eksportas liepą ūgtelėjo 7,2 proc., rodo muitinės duomenys – „Bloomberg“ apklausti analitikai prognozavo 0,7 proc. nuosmukį.
Birželį buvo fiksuotas 0,5 proc. augimas, kuris taip pat pranoko lūkesčius.
Analitikai perspėjo, kad COVID-19 užkrato atvejų augimas visame pasaulyje, verčiantis kai kurias šalis vėl imtis ribojančiųjų priemonių, ir susilpnėjusi išorinė paklausa gali paveikti Kinijos atsigavimą
Importas sumažėjo 1,4 proc., nors analitikai prognozavo 0,9 proc. augimą.
Kinijos ekonomika per pirmąjį ketvirtį susitraukė 6,8 proc., nes dėl karantino verslo veikla beveik sustojo.
Pasak analitikų, nors matoma paklausos atsigavimo požymių, artimiausiais mėnesiais Kinijos eksporto duomenys vis tiek gali būti „netolygūs“.
ING ekonomistė Iris Pang teigė, kad didelis eksporto mastas, neapsiribojant medicinos atsargų padidėjimu, rodo, jog išorės paklausa pradėjo atsigauti.
Jos teigimu, importo silpnumas galėjo pasireikšti dėl sumažėjusio naftos importo, nes kainos pakilo, o Kinija yra sukaupusi atsargų.
Penktadienio duomenys taip pat parodė, kad liepą Kinijos prekybos perviršis su Jungtinėmis Valstijomis padidėjo 16 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu metais anksčiau, ir sudarė 32,456 mlrd. JAV dolerių.
Šiais metais įtampa tarp šių dviejų sričių išaugo daugelyje sričių, įskaitant prekybą, kariuomenę ir Kinijos veiksmus valdant koronaviruso pandemiją.