Nepaisant pastarojo meto elektros energijos tiekimo sumažėjimo dėl išmetamų teršalų mažinimo tikslų, didėjančių anglių kainų ir tiekimo trūkumo, gamyklos išlaikė prekių srautas, o elektros krizė aprimo.
Visgi ekspertai perspėjo, kad eksporto bumas greičiausiai išblės, nes pasaulis pamažu grįš į normalią padėtį.
Remiantis naujausiais muitinės duomenimis, lapkritį eksportas išaugo 22 proc., palyginti su padėtimi per metus. Tai buvo geresnis rodiklis, nei tikėjosi analitikai, tačiau mažiau nei spalį, kuomet eksportas buvo didesnis 27,1 proc. metine išraiška.
Neseniai paskelbtoje ING ataskaitoje teigiama, kad Kinijos eksportas greičiausiai sulėtėjo, „atsižvelgiant į tai, kad dauguma iš Vakarų šalių artėjant šventiniam sezonui gautų užsakymų buvo įvykdyti“.
Tuo tarpu importas netikėtai išaugo 31,7 proc. ir gerokai lenkė 21,5 proc., apie kuriuos kalbėjo „Bloomberg“ kalbinti analitikai.
„Stebėtinai didelis skaičius gautas dėl anglių, gamtinių dujų ir žalios naftos importo <...> iš esmės tai yra vidaus energijos paklausos patenkinimas“, – pažymėjo ANZ analitikas Zhaopengas Xingas.
Atsižvelgiant į tai, kad Kinija vis dar turi ribotus energijos pajėgumus ir jai reikės laiko juos sukurti, su energija susijęs importas tęsis ateinančiais mėnesiais, naujienų agentūrai AFP kalbėjo Zhaopengas Xingas.
Daugeliui kitų šalių pasirinkus gyvenimo su COVID-19 strategiją ir atsidarius ekonomikas, apsaugos priemonių ir darbo iš namų produktų paklausa gali užleisti vietą paslaugų poreikiui, kiek anksčiau pažymėjo „Nomura“ vyriausiasis Kinijos ekonomistas Lu Tingas.
Antradienio oficialūs duomenys parodė, kad bendras Kinijos prekybos perteklius lapkritį siekė 71,7 mlrd. JAV dolerių, palyginti su 84,5 mlrd. JAV dolerių spalio mėnesį.