Kinijos vadžia pradeda finansų įstaigų, valstybinių bankų antikorupcinius patikrinimus

Kinijos valdžia surengs antikorupcinius patikrinimus finansų įstaigose, didžiausiuose valstybiniuose bankuose ir draudimo bendrovėse, rašo agentūra „Bloomberg“.
Kinijos vėliava
Kinijos vėliava / ZUMAPRESS/Scanpix nuotr.
Temos: 2 Kinija Finansai

Patikrinimus, kurie tęsis du mėnesius, vykdys Kinijos komunistų partijos centrinė drausmės tikrinimo komisija, kuri iki gruodžio 15 dienos priims informatorių skundus, rašoma komisijos paskelbtame pranešime.

Bus patikrintos iš viso 25 organizacijos, įskaitant Kinijos bankininkystės ir draudimo sektorių reguliavimo komisiją (CBIRC).

CBIRC pirmininkas Guo Shuqingas antradienį pareiškė, kad bendradarbiavimas su inspektoriais bus prioritetinė CBIRC darbuotojų užduotis.

Antikorupcinius patikrinimus finansų sektoriuje Pekinas atliks pirmą kartą per šešerius metus.

Šįkart bus patikrinta daugiau ir įvairesnių institucijų, įskaitant centrinį banką, Vertybinių popierių rinkos reguliavimo komisiją (CSRC), Šanchajaus ir Šendženo biržas, didžiausius valstybinius bankus ir bendroves, valdančias blogų paskolų portfelius, kaip antai „China Huarong Asset Management“.

Pasklidus žiniai apie patikrinimus, „Agricultural Bank of China“ akcijos Honkongo biržoje antradienį atpigo 0,8 proc., o „Industrial & Commercial Bank of China“ kapitalizacija smuko 0,2 procento.

„Dėl finansų įstaigų patikrinimų atsiranda neapibrėžtumas dėl galimų bausmių, ar tai bus baudos, ar griežtesnis kreditavimo veiklos reguliavimas, – pažymi „IG Asia“ analitikai. – Bet kuriuo atveju tai temdo finansų bendrovių artimiausio laikotarpio perspektyvas.“

JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“, remdamasis savo šaltiniais, dieną anksčiau pranešė, kad, atliekant patikrinimus, bus tikrinami, be kita ko, finansų institucijų ryšiai su privačiomis bendrovėmis, ypač tomis, kurios pastaruoju metu sulaukdavo valdžios kritikos.

Per antikorupcinius patikrinimus, kurie buvo atliekami pastaraisiais metais, buvo nubausta per 1,5 mln. valstybės tarnautojų.

Pavyzdžiui, sausį buvo įvykdyta mirties bausmė Lai Xiaominui, anksčiau ėjusiam valdybos pirmininko pareigas banke „Huarong“, vienoje didžiausių Kinijos valstybinių turto valdymo bendrovių. Jis buvo apkaltintas kyšininkavimu ir kitais korupciniais nusikaltimais. O buvęs „China Development Bank“ vadovas Hu Huaibangis už kyšininkavimą buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai