Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Klaipėdos vanduo“ gavo 25 mln. eurų: tvarkys vandens tiekimo ir nuotekų sistemas

Europos investicijų bankas (EIB), remdamas AB „Klaipėdos vanduo“ 2023–2026 m. investicijų programą, su įmone pasirašė 25 mln. eurų paskolos sutartį. Investicijomis siekiama vandens tiekimo ir nuotekų bei paviršinių nuotekų tvarkymo sistemas pritaikyti ateities poreikiams.
Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ valymo įrenginiai Klaipėdos rajone, Dumpiuose.
Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ valymo įrenginiai Klaipėdos rajone, Dumpiuose. / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Šiomis lėšomis bus skatinama vandens tiekimo, paviršinių ir buitinių nuotekų tinklų statyba bei rekonstrukcija. Taip pat vandens tiekimo, buitinių nuotekų ir paviršinių nuotekų valymo įrenginių bei su jais susijusios infrastruktūros plėtra, modernizavimas. Numatoma įsigyti vandens skaitiklių, eksploatavimo ir techninės priežiūros įrangos bei investuoti į informacinių ir ryšių technologijų procesų tobulinimą.

Suprasti akimirksniu

  • AB „Klaipėdos vanduo“ yra trečia pagal dydį vandentvarkos įmonė Lietuvoje.
  • Jos veiklos teritorija apima Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybes Klaipėdos apskrityje. Įmonė aptarnauja apie 185 000 gyventojų.

„Įmonės „Klaipėdos vanduo“ investicijos yra įgyvendinamos laiku ir būtinos, ypač kai dėl ekstremalių meteorologinių reiškinių didėja rizika, kad pasaulio, taip pat ES gyventojai neteks galimybės turėti pakankamai kokybiško vandens, – aiškina EIB vicepirmininkas Thomas Östros. – EIB džiaugiasi galėdamas tęsti partnerystę su bendrove „Klaipėdos vanduo“ ir šiuo finansavimu plėsti paramą Lietuvos vandentvarkos sektoriui. Tai, kaip tvarkome ir valome savo vandenį, gali turėti didelę reikšmę pirmiausia mūsų sveikatai, bet neabejotinai ir vietos ekonomikai.“

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas

„Europos investicijų banko (EIB) finansavimas padės mums įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, taip pat atitikti aplinkosaugos reikalavimus. Tai tvarūs ilgalaikiai projektai, o kartu ir investicija į ateitį “– teigė AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Projektu siekiama gerinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų patikimumą ir prieinamumą. Tai turės teigiamą poveikį Klaipėdos mieste ir rajone gyvenantiems žmonėms. Be to, investicijos padės prisitaikyti prie klimato kaitos, ją švelninti bei didins aplinkos tvarumą, nes įmonė „Klaipėdos vanduo“ galės gaminti atsinaujinančiąją energiją, sumažinti energijos suvartojimą, geriau susidoroti su klimato kaitos nulemtų dažnesnių ir intensyvesnių liūčių padariniais, sumažinti požeminio ir paviršinio vandens taršą. Finansuojant vandens infrastruktūrą, kuri sukuria teigiamą išorinį poveikį aplinkai, visuomenės sveikatai ir klimatui, projektu siekiama pagerinti vietos gyventojų gyvenimo kokybę.

„Europos investicijų banko paskola tai pasitikėjimo Klaipėda ir jos vizija ženklas. Klaipėda turi planą, kokius strateginius darbus šioje srityje būtina atlikti artimiausiu metu. Potvynių problemai spręsti atliktas didžiulis projektas – hidraulinis modeliavimas, kuris parodė galimus sprendimo būdus. Nėra jokių abejonių – būtinos investicijos paviršiniams nuotekų tinklams modernizuoti. Lietaus infrastruktūros sutvarkymo planui reikalingos milijoninės lėšos. Miestui tokia našta būtų nepakeliama. Todėl žinia apie Europos investicijų banko paskolą AB „Klaipėdos vanduo“ investicijoms yra įkvepianti viltį, kad per artimiausius metus situacija dėl potvynių mieste bus išspręsta“, - sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos