Jos teigimu, per šią savaitę indikacijų apie problemas, su kuriomis Izraelyje susiduria verslas, Lietuvos ambasada negavo.
„Pokyčiai, kurie galbūt gali paliesti verslo segmentą, labai priklausys nuo to kaip toliau eskaluosis situacija čia. (...) Tiek Izraelio verslai, tiek ir tarptautiniai verslai veikiantys Izraelyje akcentuoja faktą, kad viskas priklausys nuo to, ar konfliktas išplis apskritai Artimuosiuose Rytuose“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė D.Mauricaitė.
„Jeigu konflikto mastas didės, tuomet galima tikėtis vėl augančios infliacijos, tai gali paveikti ir naftos kainas, ir centriniai bankai identifikuoja šitas galimas rizikas“, – pridūrė ji.
Pasak D.Mauricaitės, centrinio Izraelio bankas šiuo metu bando stabilizuoti situaciją, o Lietuvos verslams šiuo metu didelio pavojaus nėra.
„Kalbant apie dabartinę situaciją, kuri yra, tai tarkime iš Lietuvos verslų perspektyvų, atrodo, kad (...) realaus pavojaus, didelio tiesioginio eksporto nuosmukio dėl to mes neturėtume kaip Lietuva tikėtis“, – kalbėjo Lietuvos komercijos atašė Izraelyje.
Ji sutiko, kad didžiausio nuosmukio dėl konflikto galima tikėtis turizmo sektoriuje.
„Trumpalaikis šokas turizmo sektoriuje tikrai bus, bet vėlgi viskas priklauso nuo bendros geopolitinės situacijos ir situacijos regione, kiek viskas užsitęs“, – teigė D.Mauricaitė.