Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2023 11 29 /2023 12 01

Komitetas: privalomo turto vertintojų licencijavimui reikėtų kurti profesinę įstaigą

Vyriausybei nuo 2025 metų atsisakius privalomo turto vertinimo licencijavimo tuo turėtų rūpintis nauja profesinė įstaiga, tačiau tai daryti turėtų įpareigoti įstatymas.
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Nekilnojamasis turtas

Tai siūlančiai Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nario Luko Savicko parengtai išvadai trečiadienį bendru sutarimu pritarė Seimo Ekonomikos komitetas. 

„Mes pasirinkome vidurio kelią – judėti link savivaldos, kur leisti patiems rūmams nusistatyti kriterijus ir vertinti. (...) Mes manome, kad savireguliacija yra būtina ir kad tai įvyktų, reikėtų numatyti įpareigojimą įstatymo nuostatose“, – teigė komitete savo išvadą pristatęs L. Savickas.

Anot jo, nesant įpareigojimo vertintojų institucija neatsiras: „Jeigu mes laikytumės tos versijos, kad rūmų atsiradimas nėra privalomas, tokiu atveju yra tikėtinas scenarijus, kad tie rūmai neatsiras“.

Lietuvos turto vertintojų asociacijos prezidentas Tauras Tupinis taip pat sako palaikantis privalomąjį įpareigojimą šio verslo bendruomenei steigti tokią įstaigą, nes tai reikštų vienodus standartus ir kokybišką paslaugą.

„Mūsų akimis, ta kryptis yra racionalesnė, nuoseklesnė nei visiškas liberalizavimas. Pagrindinis noras dėl to yra, kad neatsirastų dvigubi vertinimo standartai, nebūtų suskaldyta bendruomenė ir kad vertinimo vartotojai turėtų kokybišką vertinimą“, – komiteto posėdyje sakė T. Tupinis. 

Lietuvos verslo konfederacijos politikos patarėjas Vilius Kriaučiūnas teigė, kad valstybei atsisakius turto vertintojų licencijavimo funkcijos nauja atsakinga institucija yra būtina. 

„Mums labai svarbu, kad nebūtų visiškai paleisti turto vertintojai ir būtų subjektas, kuris išduotų kvalifikaciją, išduotų tęstinumo sąlygas ir matome, kad savivalda yra tinkamas variantas, jeigu valstybė nenori atlikti šios funkcijos“, – komiteto posėdyje sakė V. Kriaučiūnas. 

Ekonomikos komitetas vertinant privalomo turto vertinimo pertvarką yra papildomas, galutinį sprendimą priims Seimo Biudžeto ir finansų komitetas. 

Privalomojo turto ir verslo vertinimo įstatymo pakeitimus inicijuojanti Finansų ministerija siūlo nuo 2025 metų gegužės atsisakyti vertintojų licencijavimo. Anksčiau ji siūlė šiai bendruomenei pačiai palikti nuspręsti, kokia vertintojų kontrolės forma yra geriausia. 

Ministerija teigė, kad dabartinę tvarką keisti būtina dėl to, kad neužtikrinama vertinimo ataskaitų kokybė ir vertintojų priežiūra.

Be kitų priemonių taip pat siūlyta stiprinti vertinimo ataskaitų kokybę jas viešinant, o už pažeidimus bausti nuo 300 iki 6 tūkst. eurų baudomis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas