„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Konservatorė nevyriausybininkams siūlo taikyti išimtis dėl „Sodros“ įmokų „grindų“

Reaguodama į 15min publikaciją apie mokestinių pokyčių naštą nevyriausybininkams, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Gintarė Skaistė įregistravo naują Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisą, dėl kurios „Sodros“ įmokų „grindys“ nebūtų taikomos pelno nesiekiančioms organizacijoms ir neįgalius vaikus auginantiems tėvams.
Gintarė Skaistė
Gintarė Skaistė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Nustatytų „Sodros“ įmokų „grindų“ tikslas buvo mažinti šešėlinį darbo užmokestį verslo įmonėse ir užtikrinti didesnes socialines garantijas. Visgi, pelno nesiekiančių organizacijų sektoriuje dažnai mokama mažesnė nei minimali alga ne dėl slepiamų mokesčių, bet dėl savanoriško darbo principo ir nereguliaraus finansavimo“, – argumentus registruodama įstatymo projektą pranešime žiniasklaidai dėsto G.Skaistė.

Anot jos, naujai įsigaliojusios „Sodros“ įmokų „grindys“ didelei daliai pelno nesiekiančių organizacijų sukūrė naują mokėjimų prievolę, kuriai padengti lėšų tiesiog nėra ir nebus.

„Taip pat, reikia įvertinti, kad dalis asmenų dirba ne visą darbo dieną ne dėl nenoro dirbti ar noro slėpti mokesčius, tačiau dėl to, kad augina neįgalius vaikus, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra. Įvedus „Sodros“ įmokų „grindis“ visiems ne visą darbo dieną dirbantiems asmenims, iškyla grėsmė, kad darbdavys juos atleis, pasirinkdamas visu etatu galinčius dirbti asmenis“, – aiškina parlamentarė.

Nuo 2018 metų sausio 1 dienos įsigaliojusioje Valstybinio socialinio draudimo įstatymo redakcijoje numatytos „Sodros“ įmokų „grindys“, t.y. kad draudėjo mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos už darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis ne visą darbo laiką, skaičiuojamos ir mokamos nuo nustatyto darbo užmokesčio, bet ne mažesnio kaip minimalioji mėnesinė alga. Išimtys numatytos tik darbuotojams, kurie buvo drausti pas kitą draudėją, gavo valstybinę socialinio draudimo pensiją arba buvo ne vyresni kaip 24 metų.

Lietuvos nevyriausybinių organizacijų atstovai anksčiau 15min tikino, kad dėl minėtų pakeitimų kils pavojus jų vykdomai veiklai – nebus galimybės kilstelėti algų darbuotojams, gali tekti likviduotis ar stabdyti projektus.

Nuo sausio įsigalioję mokestiniai pokyčiai, neskaitant asmenų, kurie priskirtini prie išimčių, palies 144 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Teiginį apie nustatytą minimalų įmokų į Valstybinio socialinio draudimo fondą dydį Vyriausybė įtraukė į savo programą kaip priemonę siekiant „realiai didinti darbuotojų pajamas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų