„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
06 12 /17:58

Konservatorių prezidiumas reiškia pasitikėjimą M.Navickiene

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąjungos (TS-LKD) prezidiumas reiškia pasitikėjimą socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene, kilus abejonių dėl jos vyro verslo partnerių atitikimo nacionalinio saugumo interesams.
Monika Navickienė
Monika Navickienė / Giedriaus Matulaičio nuotr.

„Prezidiumas vienareikšmiškai pasitiki Monikos Navickienės veikla. Tos insinuacijos, kurios jai yra mestos, matyt, labiausiai politinių oponentų, yra nepagrįstos. M. Navickienė – nei kaip politikė, nei kaip ministrė – nėra niekaip susijusi su vykdytu pirkimu“, – žurnalistams antradienį Seime sakė konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Naujienų portalas „Delfi“ anksčiau skelbė, kad finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ 2022 metais laimėjo Informacinės visuomenės plėtros komiteto konkursą aptarnauti atsiskaitymus per Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformą, mokant 34 centus (be PVM) už vieną transakciją (apie 72 tūkst. transakcijų per mėnesį). Portalo šaltinių teigimu, tokios paslaugos verslui įkainis yra 7 centai už transakciją, jei jų per mėnesį atliekama daugiau nei 50 tūkstančių.

„Foxpay“ trečiadienį žiniasklaidoje skelbiamą informaciją dėl jos veiklos vadino insinuacijomis, tikino bendradarbiaujanti su institucijomis. Įmonės vadovo Sauliaus Galatilčio teigimu, bendrovė 2022 metais skelbtame Informacinės visuomenės plėtros komiteto konkurse dalyvavo ir sutartį vykdo pagal visus reikalavimus, o konkrečių paslaugų kainodara yra pagrįsta. Be to, iki tol komiteto teiktos mokėjimų tarpininko paslaugos kainavo daugiau nei pasiūlė „Foxpay“.

Įmonei trumpai vadovavo bei jos valdyboje dirbo M.Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas, tačiau į viešumą iškilus informacijai apie įmonės atžvilgiu atliekamus tyrimus, praėjusią savaitę jis nutarė iš bendrovės pasitraukti.

Pasak R.Morkūnaitės-Mikulėnienės, kadangi įmonė nesusijusi su ministrės veikimo lauku, „nėra net regimybės dėl jos privačių ir viešų interesų supainiojimo“.

Kaip trečiadienį BNS patvirtino Vyriausybės spaudos tarnyba, „Foxpay“ akcininkė Ieva Trinkūnaitė bandė įsigyti M.Navicko įmonę „Litlab“, tačiau atsisakė šių ketinimų svarstant šį sandorį vyriausybinėje strateginių įmonių sandorius tikrinančioje komisijoje.

Tarnyba nurodė, jog nepaisant to, kad Finansinių paslaugų technologijų grupės „ISun“ steigėja ir valdybos pirmininkė I.Trinkūnaitė atsisakė ketinimų įsigyti „Litlab“ patikrinimas tęstas pačios komisijos iniciatyva.

Patikrinimo metu nustatyta I.Trinkūnaitės kaip galimos strateginės investuotojos neatitiktis nacionalinio saugumo interesams.

R.Morkūnaitė-Mikulėnienė šios informacijos nekomentavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“