Palaikydami ketinimus naikinti daugybę mokestinių lengvatų, finansų ekspertai kritikuoja naująją neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) taikymo tvarką, rašo „Lietuvos rytas“.
„Gerai, kad politikai stengiasi supaprastinti mokesčių sistemą, bet keista, jog tuo pat metu vėl kuriama painiava“, – teigė banko „DnB Nord“ vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis.
Konsultacijų bendrovės „PricewaterhouseCoopers“ partnerė Kristina Kriščiūnaitė-Bartusevičienė mano, kad pagal siūlomą tvarką žmonės permokėtus mokesčius už nepanaudotą NPD esą greičiausiai atgaus tik po metų – pinigus žmonės atgaus jau šiek tiek nuvertėjusius.
Antikrizinis planas sulaukė ir pedagogų kritikos. Jų atlyginimams didinti naujoji valdžia planuoja skirti mažiau lėšų, negu žadėjo kadenciją baigianti Vyriausybė.
„Jeigu partijos netesės pažadų, mes pasiryžę protestuoti“, – teigė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Rūta Osipavičiūtė.
Naujoji valdžia ketina apmokestinti ir didesnių ūkininkų veiklą.
„Šis pasiūlymas labai keistas – daugelyje valstybių ūkininkai pelno ir pajamų mokesčių nemoka“, – sakė Žemės ūkio rūmų pirmininkas Bronius Markauskas.
Naujasis Seimas ketina ne tik atsisakyti lengvatinių 5 ar 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio tarifų, bet ir didinti šį mokestį nuo 18 iki 20 proc.
„Naujas mokesčio tarifas užguls pirkėjų pečius. Verslininkai neturi rezervų jo įskaičiuoti į veiklos sąnaudas“, – teigė didžiausius Lietuvoje paukštynus valdantis Tautvydas Barštys.
Tuo tarpu Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis mano, kad kai kurių prekių ar paslaugų kainos visai nesikeis arba didės mažiau, nei augs pridėtinės vertės mokestis (PVM).
„Mažėjant vartojimui verslininkai nedrįs pastebimai didinti kainų“, – sakė R.Kuodis.