Lietuvos bankas pranešė, jog licencija leidžia unijai priimti indėlius iš gyventojų, teikti paskolas ir kitas finansines paslaugas. Jos klientais galės tapti Vilniaus miesto, Vilniaus rajono ir Trakų rajono savivaldybių gyventojai.
Praėjusiais metais Lietuvos bankas įgyvendino kredito unijų reformą. Iki šių metų pradžios unijos privalėjo apsispręsti, ar toliau tęsti ligšiolinę veiklą įstojant į centrinę kredito uniją, ar pradėti persitvarkymo į banką procedūrą.
Anksčiau buvusios vienintelės centrinės kredito unijos branduolį išsaugojusi Lietuvos centrinė kredito unija vienys 50, o įsteigta nauja Jungtinė centrinė kredito unija – 11 kredito unijų, jos abi turi per 140 tūkst. narių.
Kredito unijos „Mano unija“, LTL, „Saulėgrąža“, „Rato“ kredito unija bei kredito unija „Taupa“ nusprendė jau gavo Lietuvos banko sutikimą persitvarkyti į specializuotą banką – jos automatiškai taps bankais ir per penkerius metus pertvarkiusios savo veiklą galės rinkti indėlius, skolinti gyventojams ir verslui.
Įgyvendindamas kredito unijų reformą LB atlikto visų kredito unijų turto kokybės vertinimą. Dėl turto kokybės vertinimo metu atskleistų problemų, kredito unijų turto vertė buvo sumažinta 15,9 mln. eurų. Kredito unijų sektoriaus turtas 2017 metų trečiąjį ketvirtį siekė 666 mln. eurų, arba 2,5 proc. viso finansų sektoriaus turto.
LB teigimu, sektoriaus reformą paskatino tai, kad ilgiau nei 20 metų veikęs kredito unijų sektorius nesugebėjo dirbti pelningai. Veikdamos panašiai kaip bankai ar investiciniai fondai, kredito unijos galėjo prisiimti daug rizikos ir neretai bankrutuodavo.