Libano vaistų importuotojai sekmadienį pranešė, jog šalyje pasibaigė šimtai būtiniausių vaistų, ir perspėjo apie tolesnį jų trūkumą, jei grynuosius griežtai taupantis gręžtas centrinis bankas neskirs daugiau užsienio valiutos.
Vaistinių savininkų asociacija paskelbė, kad nuo penktadienio ryto prasideda „visuotinis neterminuotas streikas visame Libane“.
Asociacijos narys Ali Safa teigė, kad 80 procentų vaistinių liko uždarytos Beirute ir kituose didžiuosiuose miestuose, o maždaug pusė – kitose vietovėse.
Kai kurie vaistai per pastaruosius mėnesius dingo iš vaistinių lentynų ir privertė daugelį žmonių kreiptis į socialinę žiniasklaidą, kad padėtų juos rasti, taip pat ieškoti vaistų per draugus ar šeimos narius užsienyje.
Vaistų importuotojų sindikato vadovas Karimas Gebara naujienų agentūrai AFP teigė, kad kai kurių vaistų širdies ligoms, aukštam kraujospūdžiui, diabetui, vėžiui ir išsėtinei sklerozei gydyti jau nebėra.
Jo teigimu, taip nutiko todėl, kad centrinis bankas neskyrė užsienio valiutos, o importuotojai nebegavo kredito linijų iš tiekėjų.
Vaistinės savininkas Safa teigė, kad per pastaruosius du mėnesius tiekėjai palaipsniui nutraukė pristatymą.
Pirmadienį centrinis bankas pranešė, kad skirs 400 mln. JAV dolerių paramai pagrindiniams produktams, įskaitant vaistus ir miltus, įsigyti.
K.Gebara teigimu, centrinis bankas pažadėjo 50 mln. JAV dolerių per mėnesį skirti subsidijoms vaistams, kurios padengtų tik pusę šiuo metu susikaupusių importuotojų sąskaitų.