„Reikėjo tikėtis atsakomųjų, vadinkime, žingsnių, sakyti, kad visiškai nelaukta, būtų sudėtinga, tiktai tuose žingsniuose pasigendama logikos ir tam tikro nuoseklumo“, – BNS sakė ministras.
Anot jo, Rusijos prezidento Vladimiro Putino veiksmai prieštarauja jo žodžiams.
„Visiškai neseniai prezidentas V.Putinas pats yra pasakęs, man regis, ar tik ne vakar, kad politiniai instrumentai ir spaudimo priemonės ekonomikoje yra nepriimtini ir kad tai prieštarauja normoms ir taisyklėms. Mes tą jau seniai žinome ir patys tą patyrėme, kuomet buvo blokavimas mūsų maisto produktų, sūrio, pieno produktų, arba, tarkime, Moldavijos vyno, arba Ukrainos šokolado, arba Gruzijos mineralinio vandens. Mes ta atsimename, bet tai nuskambėjo iš prezidento V.Putino lūpų, tai, vadinasi, argumentai kaip ir aiškūs, kad politiniais motyvais to nereikėtų daryti“, – dėstė L.Linkevičius.
Be to, ministras pabrėžė, kad vadinamosios atsakomosios sankcijos „kerta pačios Rusijos piliečiams“.
Draudžiant daržovių, vaisių, sakykime, importą iš Vakarų Europos, suprantama, yra tam tikra žala gamintojams Vakarų Europoje, čia viskas yra akivaizdu, bet pirmiausia tai smūgis bus vartotojams pačioje Rusijoje, nes pakils kainos ir tas jau dabar matosi, Kaliningrado srityje mes žinome tokius pavyzdžius, – sakė jis.
„Draudžiant daržovių, vaisių, sakykime, importą iš Vakarų Europos, suprantama, yra tam tikra žala gamintojams Vakarų Europoje, čia viskas yra akivaizdu, bet pirmiausia tai smūgis bus vartotojams pačioje Rusijoje, nes pakils kainos ir tas jau dabar matosi, Kaliningrado srityje mes žinome tokius pavyzdžius“, – sakė jis.
V.Putinas trečiadienį vieneriems metams uždraudė ar apribojo žemės ūkio produkcijos, žaliavų ir maisto produktų importą iš šalių, taikančių sankcijas Rusijai. Kremliaus tinklapyje skelbiamame dekrete V.Putinas nurodė vyriausybei imtis priemonių subalansuoti vidaus rinką ir neleisti didinti produkcijos kainų, taip pat imtis priemonių, kurios padidintų žemės ūkio ir maisto produktų pasiūlą vidaus rinkoje.
Šį žingsnį Maskva žengė, reaguodama į praėjusią savaitę Vakarų įvestas naujas sankcijas, kurių taikiniu pirmą kartą tapo svarbūs Rusijos ekonomikos sektoriai.
Jungtinės Amerikos Valstijos ir Europos Sąjunga praėjusią savaitę paskelbė naujas sankcijas Rusijos bankams, energetikos ir gynybos firmoms, kruopščiai suderinus veiksmus prieš Rusiją, kuri, pasak jų, kursto separatistų judėjimą Ukrainoje.