Laikinojo įdarbinimo įmonės negalės turėti skolų darbuotojams

Vyriausybė sugriežtino reikalavimus laikinojo įdarbinimo įmonėms. Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio teigimu, bus žiūrima, ar tokios įmonės veikla nėra apribota, ar ji neturi skolų valstybei ir darbuotojams.
Linas Kukuraitis
Linas Kukuraitis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Nutarimo projektu nustatomi kriterijai (...) susiję su įmonės veiklos teisėtumu, tai yra, įmonės veikla nėra sustabdyta ar apribota, nėra pradėta bankroto ar likvidavimo procedūra, (...) ar neturi neatidėtų įsiskolinimų valstybės biudžetui ar ,,Sodrai“, kurie nesumokėti per vieną mėnesį nuo paaiškėjimo dienos, taip pat neturi įsiskolinimų darbuotojams dėl darbo užmokesčio“, – Vyriausybės posėdyje sakė L.Kukuraitis.

Pasak ministro, kasmet iki liepos 15 dienos įmonės turės pranešti Valstybinei darbo inspekcijai (VDI), kad atitinka kriterijus ir ketina tęsti veiklą. Jei kuri nors įmonė neatitiks kriterijų, ji galės per 5 darbo dienas pašalinti trūkumus, o to nepadarius, ji bus išbraukiama iš laikinojo įdarbinimo įmonių sąrašo.

Laikinojo įdarbinimo įmonės kitų įmonių užsakymu įdarbina žmones laikinai.

Vyriausybės pirmadienį priimtas nutarimas parengtas, įgyvendinant Darbo kodekso dalį, kuri įsigalios nuo liepos 1 dienos ir kuri nustato, kad laikinojo darbo sutarties šalis kaip darbdavė gali būti tik Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka ir nustatytus kriterijus atitinkanti laikinojo įdarbinimo įmonė.

VDI duomenimis, 2017 metų pirmąjį pusmetį šalyje veikė 117 laikinojo įdarbinimo įmonių, tačiau informaciją apie faktinį įdarbintų žmonių skaičių pateikė tik 67 įmonės – jos įdarbino apie 6,4 tūkst. žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai