Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Laisvų darbo vietų Lietuvoje per ketvirtį sumažėjo 2,2 proc., per metus – 1,9 proc.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje Lietuvoje buvo 26,2 tūkst. laisvų darbo vietų samdomiesiems darbuotojams – 0,6 tūkst., arba 2,2 proc. mažiau nei antrąjį ketvirtį ir 0,5 tūkst. arba 1,9 proc. mažiau nei prieš metus.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Darbas

Laisvų darbo vietų per ketvirtį sumažėjo statybos veiklos įmonėse – jų buvo 0,5 tūkst. mažiau, administracinės ir aptarnavimo veiklos – 0,3 tūkst., prekybos įmonėse – 0,2 tūkst. mažiau, pranešė Statistikos departamentas.

Laisvų darbo vietų padaugėjo informacijos ir ryšių, žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo, transporto ir saugojimo veiklos įmonėse – jų buvo po 0,2 tūkst. daugiau nei antrąjį ketvirtį.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje laisvų darbo vietų lygis šalyje siekė 1,9 proc. – tai tiek pat, kiek ir antrąjį ketvirtį, bet 0,1 proc. punkto mažiau nei prieš metus.

Aukščiausias laisvų darbo vietų lygis buvo viešojo valdymo ir gynybos, privalomojo socialinio draudimo (4,2 proc.), informacijos ir ryšių (3,3 proc.), transporto ir saugojimo veiklos įmonėse (2,8 proc.). Žemiausias – švietimo (0,4 proc.), nekilnojamo turto operacijų (0,6 proc.), žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonėse (0,7 proc.).

Daugiausia laisvų darbo vietų buvo pramonės įmonėse – 4,7 tūkst. (17,8 proc. visų laisvų darbo vietų), transporto ir saugojimo – 4,4 tūkst. (16,7 proc.), viešojo valdymo ir gynybos, privalomojo socialinio draudimo įmonėse – 3,7 tūkst. (14 proc.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?