2024 12 09 /09:24

Lapkritį – 0,6 proc. mėnesio ir 1,3 proc. metinė infliacija

Lietuvoje lapkritį fiksuota 0,6 proc. mėnesio infliacija, tuo metu metinė – lapkritį, palyginti su pernai lapkričiu – infliacija siekė 1,3 proc.   
Pinigai
Pinigai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Vidutinė metinė infliacija lapkritį siekė 0,6 proc., pirmadienį skelbia Valstybės duomenų agentūra.

Mėnesio infliacija fiksuojama trečią mėnesį iš eilės, iki tol du mėnesius vyravo defliacija. Metinė infliacija šiemet svyruoja nuo 0,4 proc. iki 1,3 proc. Tuo metu vidutinė metinė infliacija šiemet nuosekliai smunka.

Statistikų skelbta išankstinė mėnesio ir metinė infliacija lapkritį siekė atitinkamai 0,5 proc. ir 1,1 proc., o vidutinė metinė – 0,8 proc. 

Mėnesio infliacijai daugiausiai įtakos turėjo šilumos energijos, degalų ir tepalų, kia kurių asmens priežiūros priemonių, daržovių, cukraus, uogienės, medaus, šokolado ir saldumynų kainų padidėjimas bei drabužių ir avalynės, atostogų išvykų, stiklo dirbinių, stalo reikmenų ir namų ūkio rykų, apgyvendinimo paslaugų kainų sumažėjimas.

Per mėnesį būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainos padidėjo 2,1 proc. Daugiausia padidėjo šilumos energijos (10,1 proc.), suskystintų dujų maistui gaminti (3,9 proc.), skystojo kuro (3,6 proc.), gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui (1,3 proc.) kainos.

Transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 1,1 proc. Pokytį lėmė suskystintų automobilinių dujų (4,8 proc.), dyzelinių degalų (2,7 proc.), benzino (0,7 proc.) kainų padidėjimas bei automobilių atsarginių dalių (1,2 proc.) kainų sumažėjimas.

Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 0,7 proc. Labiausiai pabrango miltai, kitas valgomasis aliejus, riešutai, šokoladas ir desertai kakavos pagrindu, džiovintos daržovės, bet atpigo tešlos gaminiai su mėsa, alyvuogių aliejus, grūdų dribsniai, šviežios ir atšaldytos jūros gėrybės, mėsos konservai.

Taip pat kito kai kurių šviežių daržovių ir vaisių kainos: daugiausia padidėjo vynuogių, saldžiųjų paprikų, bulvių, gūžinių salotų, pomidorų, bet sumažėjo citrinų, brokolių, morkų, baltagūžių kopūstų, mangų kainos.

Dėl sezoninių nuolaidų drabužių ir avalynės kainos sumažėjo 1,3 proc. Avalynė atpigo 2 proc., drabužiai – 1,1 proc.

Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, farmacijos gaminių, tabako gaminių, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, atostogų išvykų, medicinos, odontologų paslaugų kainų padidėjimas bei degalų ir tepalų, kietojo kuro, elektros energijos, dujų, drabužių kainų sumažėjimas.

Vartojimo prekių kainos per metus sumažėjo 0,7 proc., paslaugų – padidėjo 6,1 proc., per mėnesį – atitinkamai augo 0,8 proc. ir 0,3 proc.

Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos kainos per metus padidėjo 0,3 proc., rinkos kainos – 1,5 proc., per mėnesį – atitinkamai padidėjo 1,6 proc. ir 0,5 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai