Sunku įsivaizduoti dinamišką ekonomikos augimą be kapitalo rinkos, pažymėjo jis.
„Latvijoje rinkos kapitalizacija arba laisvoje rinkoje esančių įmonių akcijų vertė sudaro vos 3 proc. BVP, tuo tarpu Estijoje ji siekia 8 proc., o ES – vidutiniškai 33 procentus. Anksčiau ar vėliau vyriausybei teks akcijų rinkoje pasiūlyti stambių įmonių akcijų“, – pareiškė ministras.
„Lietuva labai sėkmingai tai padarė ir daugumos stambių energetikos pramonės dalyvių akcijomis dabar yra prekiaujama vertybinių popierių biržoje. Be to, prekyba akcijomis biržoje nebūtinai reiškia, kad tos įmonės privatizuojamos, nes vyriausybė tebevaldo mažiausiai 90–95 proc. akcijų“, – paaiškino jis.
Po to, kai Latvijos valstybinė energetikos įmonė „Latvenergo“ išleido obligacijų ir jai buvo suteiktas kredito reitingas, vyriausybė ėmė atsargiau priimti sprendimus dėl šios įmonės, pareiškė A. Ašeradenas.
Jis taip pat pažymėjo, jog aptarė šį klausimą su Latvijos premjeru, kuris pritarė idėjai pradėti prekybą valstybinių įmonių akcijomis biržoje ir pavedė Tarpžinybiniam koordinavimo centrui ją išnagrinėti. Tikimasi, kad pirmieji scenarijai dėl kapitalo rinkos bus parengti iki rudens pradžios.