„Lietuvos rytas“ rašo, kad pinigų stokojančios bibliotekos kovoja dėl teisės daryti skaitmenines lietuviškų knygų kopijas: sukurti galimybę bibliotekų lankytojams nevaržomai jas skaityti ne tik popierines, bet ir kompiuterio ekrane. Leidėjai nedvejoja, kad valstybė, priimdama tokį įstatymą, iš esmės nacionalizuotų autoriaus teisę į elektroninį knygos atkūrimą ir platinimą.
„Toks įstatymas buvo ir anksčiau, tačiau tada nebuvo numatyta, kad šiuolaikinės technologijos taip žengs į priekį. Bet tai neturėtų būti didelė našta verslui“, – įsitikinęs 1998 metais rengto įstatymo pataisas teikęs Seimo narys Julius Dautartas.
Jas rengiant prisidėjo ir Kultūros ministerija. Jos šiuo metu svarstomos Seime.
Pasak šios asociacijos vykdomosios direktorės Aidos Dobkevičiūtės-Džiovėnienės, įgyvendinus įstatymo pakeitimus, be knygų autorių teisių turėtojų žinios ir be jokio atlygio bibliotekos galėtų kopijuoti visus leidinius iš privalomųjų egzempliorių.
„Atrodytų, labai kilnus tikslas. Visi galėsime nemokamai skaityti visas Lietuvoje išleistas knygas. Bet tarp bibliotekų vidaus tinklo ir beribio interneto jokių sienų – apsaugos sistemų ar kitų piratavimo prevencijos mechanizmų – nėra. Jau ir dabar internete egzistuoja mažiausiai 11 svetainių, iš kurių galima nemokamai atsisiųsti per 350 tūkst. pavadinimų knygų – nelegaliai nukopijuotų arba tiesiog pavogtų“ – sakė A.Dobkevičiūtė-Džiovėnienė.
2008 metais išleista 4580 naujų knygų, 2009 metais – 3972, 2010 metais – 3177, o tiražų vidurkis sumenko iki 1200 egzempliorių.