Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lenkija priėmė prieštaringai vertinamą finansų įmonių apmokestinimo įstatymą

Lenkijos naujas konservatorių dominuojamas parlamentas antradienį priėmė prieštaringai vertinamą finansų sektoriaus apmokestinimo įstatymą, siekdamas surinkti lėšų prieš rinkimus žadėtoms socialinėms garantijoms finansuoti.
Zlotų kupiūros
Zlotų kupiūros / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Finansai Lenkija

Pagal naująją tvarką nuo vasario 1 dienos bankai ir draudimo bendrovės turės mokėti metinį mokestį, kuris sudarys 0,44 proc. jų aktyvų.

Oficialūs skaičiavimai rodo, kad ši reforma papildys valstybės iždą daugiau negu 4 mlrd. zlotų (950 mln. eurų).

Tačiau kritikai sako, kad naujasis mokestis tik pabrangins bankų paskolas ir draudimo paslaugas, o skeptiškiausiai nusiteikę perspėja, kad tai netgi gali sugriauti Lenkijos finansų sistemą.

Mokestis, kuris buvo priimtas 284 balsais prieš 157, vienam deputatui susilaikius, yra viena iš svarbiausių priemonių valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), užsitikrinusios absoliučią daugumą per spalį vykusius rinkimus, reformų programoje.

Šiai partijai vadovauja konservatyvių pažiūrų ekspremjeras Jaroslawas Kaczynskis.

PiS prieš rinkimus žadėjo šeimoms kas mėnesį mokėti po 500 zlotų už kiekvieną vaiką, o ši programa šaliai kasmet kainuotų apie 20 mlrd. zlotų.

Konservatoriai taip pat žadėjo nustatyti minimalų valandinį darbo užmokestį, nemokamai aprūpinti vaistais vyresnius negu 75 metų piliečius, padidinti neapmokestinamų pajamų sumą ir sumažinti išėjimo į pensiją amžių.

Lenkijos 2016 metų biudžetas yra pagrįstos prognoze, kad šalies bendrasis vidaus produktas išaugs 3,8 proc., deficitas sudarys 2,8 proc. BVP, o infliacija bus 1,7 procento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos