Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Liepą prekybos įmonių turto areštų skaičius išaugo labiausiai – 12 proc.

Praėjusį mėnesį įmonėms įregistruoti 1044 laikini apribojimai valdyti, naudotis ar disponuoti savo turtu. Turto areštų skaičius, palyginti su pirmojo pusmečio vidurkiu, padidėjo 7 proc. Tačiau areštuoto turto suma buvo 15 proc. mažesnė nei vidurkis ir sudarė 130 mln. litų. Tai atskleidžia kreditų biuro „Creditinfo“ analizė, atlikta pagal Centrinės hipotekos įstaigos duomenis.
Paskolos kaina
Turto areštas / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.
Temos: 1 Turto areštas

„80 proc. įmonių, kurioms pirmąjį pusmetį buvo įregistruoti turto areštai, metų pradžioje prognozuota aukšta arba aukščiausia vėlavimo atsiskaityti rizika. Kai vėlavimas atsiskaityti tapo faktu, apmokėjimo negavę kreditoriai ėmėsi priemonių apsisaugoti nuo galimų praradimų ir kreipėsi į teismus dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo“, – teigia Andrius Bogdanovičius, kreditų biuro „Creditinfo“, kuriame formuojama juridinių ir fizinių asmenų kredito istorija, generalinis direktorius. 

Praėjusį mėnesį didžiausia dalis – daugiau nei 61 proc. – visų įregistruotų turto areštų teko statybos ir nekilnojamojo turto, prekybos ir transporto įmonėms. 

Liepos mėnesį, palyginti su pirmojo pusmečio vidurkiu, pramonės ir transporto sektoriaus turto areštų skaičius padidėjo po 9 proc., statybos ir nekilnojamojo turto – 7 proc., prekybos – 12 proc. Tuo tarpu paslaugų veiklos turto areštų skaičius, palyginti su pusmečio vidurkiu, sumažėjo. 

Daugiausia įmonių turto areštų praėjusį mėnesį įregistruota Vilniaus (40 proc.), Kauno (beveik 20 proc.) ir Klaipėdos (16 proc.) apskrityse, o mažiausiai – Tauragės (1 proc.), Utenos ir Marijampolės (po 3 proc.) apskrityse.
Išregistruotų turto areštų praėjusį mėnesį buvo 789, o išregistruoto turto suma siekė 167 mln. litų. Ankstesniais šių metų mėnesiais vidutinė ši suma siekia 216 mln. litų. 

Turto areštas yra priverstinis nuosavybės teisės į turtą arba pavienių jos sudedamųjų dalių – valdymo, naudojimosi ar disponavimo – laikinas apribojimas. Turto areštu siekiama užtikrinti įrodymus, civilinį ieškinį, galimą turto konfiskavimą, taip pat baudų ir nesumokėtų įmokų išieškojimą, kreditorių reikalavimų patenkinimą, kitų reikalavimų ir įsipareigojimų įvykdymą.

Kreditų biure „Creditinfo“ yra formuojama fizinių ir juridinių asmenų kredito istorija, nustatomi kredito reitingai bei asmenų galimybės prisiimti finansinius įsipareigojimus. Bankų, lizingo ir telekomunikacijų bendrovių inicijuotas kreditų biuras veikia nuo 2003 metų. Kreditų biurą sukūrusi ir plėtojanti bendrovė „Creditinfo Lietuva“ yra tarptautinės grupės „Creditinfo International GmbH“ narė. Ji taip pat valdo asmeninės kredito istorijos sistemą „Mano Creditinfo“, yra sukūrusi automatizuotas kreditavimo sprendimų priėmimo, klientų elgesio monitoringo  bei įsiskolinimų valdymo sistemas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?