Lietuva ir Izraelis skirs 2 mln. eurų bendriems gamybos ir biotechnologijų projektams

Lietuva ir Izraelis skirs 2 mln. eurų – kiekviena šalis po 1 mln. eurų – finansavimą bendriems abiejų šalių įmonių projektams, kuriant naujus didelės pridėtinės vertės gamybos ir biotechnologijų produktus.
Biotechnologijos
Biotechnologijos / KPMS nuotr.

Vieno projekto, kurį įgyvendintų abiejų šalių bendrovės, vertė galės siekti iki 1 mln. eurų. Lietuvos inovacijų agentūros tarptautinių programų vadovas Edvinas Nagulevičius teigia, kad tokią paramą galėtų gauti iki penkių Lietuvos ir Izraelio įmonių.

„Projektai gali siekti iki 500 tūkst. eurų (vienos šalies – BNS). Keturios-penkios įmonės, daugiau nesitikime“, – antradienį konferencijoje Vilniuje teigė E.Nagulevičius.

Jo teigimu, galutinį sprendimą priims Izraelio agentūra, todėl mažos ir vidutinės įmonės turės įrodyti esančios gerai pasirengusios įsisavinti paramą.

„Paskutinį sprendimą priims Izraelis, o ne mes. Visi gali pretenduoti į šią paramą, bet Izraelis gali nepraleisti startuolių, nes turite parodyti, kaip esate pasirengę“, – teigė E.Nagulevičius.

Izraelio Inovacijų agentūros dvišalių programų vadovas Uzi Baras-Sadeh teigė, kad Lietuvos ir Izraelio įmonių finansavimo sąlygos šiek tiek skirsis: Lietuvos bendrovėms Inovacijų agentūra skirs iki 70 proc. projekto sumos ir paramos grąžinti nereikės, o Izraelio įmonėms bus skiriama 50–80 proc. ir jei projektas pasiseks, lėšas reikės gražinti.

„Jei projektas pavyks, jie turės grąžinti pinigus, jei ne – mes rizikuojame kartu su jais“, – teigė U.Baras-Sadeh.

Jo teigimu, Izraelio įmones prižiūrės vertintojai, jie spręs, ar projektas vyksta sėkmingai. Projektui pasisekus įmonė turės kasmet agentūrai mokėti kelis procentus sukurto produkto pardavimų pelno, kol bus gražinta skola.

„Vertintojai ir toliau vertins, lankysis įmonėje (...) įmonės turės atiduoti 3-5 proc. iš šio produkto pardavimų kasmet, kol grąžins pinigus“, – konferencijoje sakė U.Baras-Sadeh.

Inovacijų agentūros „Manufacturer lab“ skyriaus vadovė Sigutė Stankevičiūtė BNS teigė, kad toks skirtumas kyla iš skirtingų šalyse galiojančių teisės aktų.

„Lietuvos įmonės neturės gražinti finansų dėl to, kad joms galioja Europos Sąjungos ir Lietuvos teisės aktai, pagal kuriuos jos gali gauti paramą, o Izraelis nustato savo įmonėms visai kitus reikalavimus tai, matyt, jie netaiko tokio“, – BNS teigė S.Stankevičiūtė.

Finansavimas tarp Lietuvos ir Izraelio bus paskirstomas lygiomis dalimis – po 50 proc. Projektai turės būti pradėti kitų metų sausį ir trukti dvejus metus. Lietuvos įmonės paraiškas Inovacijų agentūrai galės teikti nuo šių metų birželio, ji projektus finansuos iš valstybės lėšų.

Kovo pradžioje agentūroms pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo gegužės mėnesį bus organizuojamas Lietuvos pažangios gamybos ir biotechnologijų įmonių atstovų vizitas į Izraelį. Jo metu įmonės galės įsivertinti savo galimybes ir potencialą bei užmegzti partnerystę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis