„Kryptingas mūsų siekis eiti inovacijų kelių buvo įvertintas tarptautinių šios srities profesionalų ir ekspertų.
Kartu tai įpareigoja mūsų viešojo sektoriaus, mokslo ir verslo atstovus pateikti rinkai dar daugiau inovatyvių produktų, sprendimų ir technologijų, kurios ne tik būtų naudingos Lietuvos gyventojams ir kurtų aukštą pridėtinę vertę, bet ir palengvintų gyvenimą milijonams žmonių visame pasaulyje“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Vartotojų technologijų asociacijos (CTA) paskelbtame tarptautiniame inovacijų reitinge buvo vertinama 40 įvairių rodiklių, įskaitant šalies verslo, prekybos ir mokesčių aplinką, plačiajuosčio ryšio prieigą, kibernetinį saugumą ir kita. Iš viso buvo vertinamos 70 pasaulio šalių, įskaitant visas Europos Sąjungos ir G20 nares.
„Vienas iš strateginių ministerijos tikslų – sukurti prielaidas mūsų ekonomikai transformuotis į aukštesnės pridėtinės vertės ekonomiką, paraleliai užimant geresnes pozicijas tiek Europos inovacijų švieslentėje, tiek Pasaulio inovacijų indekse.
Nors gautas įvertinimas remiasi labai plačiu vertinamų rodiklių skaičiumi, džiaugiamės, kad buvome įvertinti tarp progresyviausių Europos ir pasaulio šalių. Praėjusį pavasarį pabaigta institucinė inovacijų reforma – Inovacijų agentūra jau tampa svarbiu impulsu inovatyvaus verslo plėtrai, o naujame etape daug dėmesio skirsime sumaniosios specializacijos krypčių verslo augimo impulsui sukurti“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė.
Aukščiausią „Inovacijų čempiono“ reitingą pelnė 24 šalys: Australija, Austrija, Belgija, Kanada, Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Islandija, Airija, Izraelis, Japonija, Lietuva, Liuksemburgas, Nyderlandai, Naujoji Zelandija, Norvegija, Singapūras, Ispanija, Švedija, Šveicarija, Jungtinė Karalystė, JAV, taip pat Europos Sąjunga.