Kelionė į „Expo 2017“ Kazachstane: be vizos, bet su persėdimu

Kazachstano sostinėje Astanoje birželio 10 dieną prasidės tarptautinė paroda „Expo 2017“. Nors Lietuvos paviljonui buvo iškilę kliūčių, panašu, kad jis baigtas statyti. „Tikrai viskas, kas buvo nupaišyta, dabar tapo įspūdinga tikrove“, – apie stendą pirmadienį kalbėjo parodos kuratorius Romas Jankauskas.
Romas Jankauskas
R.Jankauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pirmadienį Vilniaus rotušėje pristatytas Lietuvos paviljonas, dalyvausiantis po dviejų savaičių Astanoje prasidėsiančioje pasaulinėje parodoje „Expo 2017“. Tikimasi, kad Lietuvos stende apsilankys bent 2 mln. žmonių.

Sostinės Rotušės aikštėje veiks šią parodą pristatanti kilnojamoji ekspozicija. Pabuvojęs jau keliolikoje Europos miestų – Madride, Milane, Amsterdame, Paryžiuje, Londone ir kitose – „Expo 2017“ karavanas pakeliui iš Varšuvos į Helsinkį trims dienoms apsistos Vilniaus Senamiestyje.

15min jau rašė, kaip atrodys 1,7 mln. eurų kainavęs Lietuvos stendas: Lietuvių stendas „Expo“ Astanoje už 1,7 mln. eurų – be cepelinų, bet su silkių ledais. Šiųmetė parodos tema – Ateities energija. Todėl ir Lietuvos stende bus pasakojama daug apie energiją – apie elektros jungtis „NordBalt“ ir „LitPol Link“, suskystintų gamtinių dujų terminalą, elektrinius Klaipėdos autobusus ir pan.

Nuojautos yra normalios, geros. Lietuva yra pasiruošusi ir sėkmingai startuos, – sakė R.Jankauskas

„Tikrai turime, kuo didžiuotis šitoje srityje. Kas galėjo patikėti, kai atgavome nepriklausomybę, kad šiandien turėsime beveik pilną autonomiją savo energetikos“, – pirmadienį Rotušėje sakė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Pagrindinė paviljono instaliacija stovės jo viduryje. Ji padaryta iš veidrodžių, LED'ų, kaip 15min yra sakęs parodos komisaras Romas Jankauskas, ji „sukurs lazerio gimimo atmosferą“

„Kitas mūsų pasididžiavimo dalykas yra lazerių technologijos, esame tikrai pripažinti ir vertinami už lazerių technologijų pasiekimus. Manau, kad visa tai bus tinkamai vertinta ir atvers kontaktus tolimesniems projektams“, – kalbėjo K.Navickas.

„Nuojautos yra normalios, geros. Lietuva yra pasiruošusi ir sėkmingai startuos“, – sakė R.Jankauskas. Pasak jo, nuo nepriklausomybės atgavimo Lietuva nepraleido nė vienos „Expo“ parodos.

Lietuvai Astanoje skirta 530 kvadratinių metrų. „Tikrai viskas, kas buvo nupaišyta, dabar tapo įspūdinga tikrove“, – kalbėjo R.Jankauskas.

Laukiama, kad per tris mėnesius Lietuvos paviljone apsilankys 2 mln. lankytojų (viso apsilankymų skaičius – 5 mln.).

R.Jankauskas pabrėžė, kad parodos laikotarpiui yra supaprastintas vizų režimas – iš Lietuvos vykstant į Astaną vizos nereikia 30 dienų. Tiesa, tiesioginio skrydžio iš Lietuvos į Astaną nėra – galima skristi per Lenkiją, Ukrainą ar kitur. Miegoti, kaip pabrėžė parodos komisaras, yra kur: „Į Hiltoną kaip tik atvežti čiužiniai.“ Su persėdimu greičiausiai į Astaną galima nuskristi per beveik 7 valandas.

Pamiršo cepelinus

Lietuva šiemet atsisakė ir tradicinės virtuvės. Viešąjį konkursą laimėjo „Skonių slėnis“ (bendrovė „Riekė“). Ji bus atsakinga už paviljone veiksiančią kavinę-barą ir suvenyrų parduotuvę.

„Pas mus šiuolaikiška virtuvė, nebus tradicinė. Tradicinė virtuvė pas mus yra nenuspėjama, Kazachstano gyventojams ir svečiams ji nėra aktuali. Cepelinų tikrai nebus, kugelio tikrai nebus, o vėdarų irgi nebus. Mes labai daug ką turime lietuviai patys parodyti, tiek įdomaus turime, galbūt nemokame pasigirti. Mes, lietuviai, esame kukli tauta, o reikia garsiai šaukti, trimituoti, ką mes turime geriausio“, – 15min yra sakęs „Skonio slėnį“ valdančios bendrovės „Riekė“ direktorius Dalius Šlapelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai