Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Lietuva prašys greitesnio Europos Sąjungos sprendimo dėl euro

Lietuva prašys Europos Sąjungos (ES) greičiau patvirtinti sprendimą priimti šalį į euro zoną 2015 metais, siekiant išvengti proceso komplikavimo, kai balandį prasidės rinkimai į Europos Parlamentą.
Eurai
Eurai / BFL nuotr.

„Šiuo klausimu mes konsultavomės su ES komisijos nariais ir Eurostatu, ir dabar laukiame jų atsakymo“, – naujienų agentūrai „Bloomberg“ sakė finansų viceministras Algimantas Rimkūnas.

„Laukiant naujojo Europos Parlamento suformavimo, būtų prarasti keli mėnesiai darbo rengiantis euro įvedimui“, – pridūrė jis.

Pasak A.Rimkūno, jei Lietuva atitiks infliacijos, deficito, skolos, ilgalaikių palūkanų normų ir valiutos stabilumo kriterijus 2013 metais, šiuos duomenis šalis gali pateikti Komisijai kovo pabaigoje.

Finansų ministras Rimantas Šadžius sakė, kad pagrindinis dėmesys ir toliau bus skiriamas įsipareigojimų laikymuisi, o konkreti data dėl kreipimosi įvesti eurą yra mažiau svarbi.

„Kur kas svarbiau yra elgtis taip, kaip elgiamės dabar, įgyti rinkų ir Europos institucijų pasitikėjimą, ir kad ekonominės plėtros nesukliudytų jokie neatsakingi veiksmai. Mes stengsimės, kad visi ekonominiai rodikliai atitiktų Mastrichto reikalavimus“, – sakė finansų ministras ketvirtadienį Londone.

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas anksčiau sakė, kad mažėjanti infliacija ir biudžeto deficitas reiškia, jog šalis kitąmet tikriausiai atitiks ES nustatytus euro įvedimo kriterijus.

Europos Komisija paprastai apie šalių kandidačių pasirengimą įsivesti eurą praneša gegužę arba birželį, tuomet reikia euro zonos vyriausybių ir Europos Parlamento pritarimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos