„Šiuo metu trumpam gyvenu Indijoje darbo reikalais. Pastebėjau, kad Lietuvoje pasidarė labai aktuali pomidorų po 4,99 euro už kilogramą tema. Nusprendžiau išsiaiškinti, kiek jie kainuoja Indijoje“, – parašė Kęstas 15min redakcijai.
„Po pokalbių su vietiniais ir apsilankymo turguje galiu pasakyti, kad pomidorų kilogramo kaina yra 10 rupijų (0,13 euro). Tai va taip: kažkas moka 4,99 euro, o kažkas 0,13 euro. Tuo viskas ir pasakyta. Komentarų, manau, nereikia“, – konstatavo skaitytojas.
Skaitytojas Kęstas: Gal kam atsiųsti pomidorų iš Indijos? Ir su siuntimu kaina vis tiek bus mažesnė negu „Maximoje“
„Padariau nuotraukų – pomidorai atrodo gražiai“, – tęsia Kęstas ir toliau ironizuoja: „Gal kam atsiųsti pomidorų iš Indijos? Ir su siuntimu kaina vis tiek bus mažesnė negu „Maximoje“. Nei juoktis, nei verkti.“
Teisybės dėlei derėtų pastebėti, kad pragyvenimo minimumas Indijoje ir Lietuvoje skiriasi kelis kartus, tad nederėtų lyginti absoliučių kainų verčių ir manyti, kad pomidorai Indijos pirkėjams yra net 38 kartus labiau įkandami, nei Lietuvos gyventojams.
Tačiau galima paskaičiuoti atlyginimų ir kainų santykį, kad šis palyginimas būtų bent kiek arčiau tiesos. Štai Lietuvoje šiuo metu minimali mėnesinė alga yra 350 eurų. Indijoje minimalus valandinis atlygis įvairiose šios milžiniškos šalies vietovėse yra nustatytas skirtingas.
Palyginimui galime paimti minimalų mėnesinį nekvalifikuoto sostinės Delio gyventojo atlyginimą, kuris šiek tiek viršija 9 tūkst. rupijų arba 119 eurų. Rytinėje Nagalando valstijoje, vienoje vargingiausių, minimalus mėnesinis atlygis bus daugiau nei tris kartus mažesnis – vos 2750 rupijų arba 36,41 euro.
Ir dabar lieka paskaičiuoti, kiek už šiuos pinigus galima nupirkti pomidorų. Lietuvis už minimalų mėnesinį atlyginimą galėtų nusipirkti 70,14 kg lietuviškų pomidorų, Delio gyventojas – 900 kg indiškų, o menkai uždirbantis Nagalando valstijos gyventojas – 275 kg.
Baigdamas savo pastebėjimus iš Indijos skaitytojas Kęstas, maisto produktų kainomis pasipiktinusio atlikėjo Marijaus Mikutavičiaus stiliumi, feisbuke kreipėsi į Lietuvos premjerą Algirdą Butkevičių: „Alio, Algirdai! Ar Jūs dar gyvas? Gal kokį komentarą būtų galima apie maisto produktų kainų augimą?“