Kaip teigia įmonės „Vaiskona“ direktorius Rolandas Sirtautas, tokia politika naudinga ne supirkėjams, bet sodininkams.
„Iš esmės kainos yra nustatinėjamos lenkų. Gamintojai turi labai spaustis, kad tilptų į tas kainas, nes išeina taip, kad tai yra kaip šeimos verslas, jie dirba patys, jie tris mėnesius atidirba, uždarė, išjungė viską ir devynis mėnesius jiems tos įmonės išlaikyti nereikia. Mes negalime taip padaryti, mes turime jėgas, pinigus dėti, kad įmonė dirbtų ir likusius devynis mėnesius“, – sakė R.Sirtautas.
Bendrovės „Vaisių sultys“ direktorius Aušrydas Tamulionis šiųmečiu derliumi patenkintas, tačiau taip pat nerimauja, kad vidines kainas nustato užsienio verslininkai.
„Neigiamas poveikis kainai, nes poreikis Lenkijoje dažniausiai ir suformuoja tą viršutinę kainos ribą. Ne vietiniai supirkėjai, ne vietiniai gamintojai, o grynai Lenkijos įmonės ir dėl to kenčia mūsų produktų savikainos“, – kalbėjo A.Tamulionis.
Įmonės „Ažuožerių sodai“ direktorius Jonas Janišius surinktų lietuviškų krituolių derlių taip pat veža į Lenkiją.
„Lenkai moka 25 centus. Jei lenkai nepirktų, Lietuvoje būtų perteklius“, – teigė J.Janišius.
Pasak supirkėjų, obuolių kainos šiuo metu svyruoja nuo 25 iki 27 centų už kilogramą, tačiau obuoliams visiškai prinokus jos turėtų siekti 32 centus už kilogramą. Panašios kainos buvo ir praėjusiais metais.