Kauno technologijos universiteto (KTU) Ekonomikos ir verslo fakulteto dekanė Edita Gimžauskienė BNS sakė, kad universitetas dabar svarsto galimybes sukurti „blockchain“ kursą.
„KTU šiuo metu svarsto tokio pobūdžio kompetencijų ugdymą, bus peržiūrimas informacinių technologijų dėstymas universitete. Manau, kad programavimo, kodavimo, taip pat „blockchain“ kompetencijų ugdymas turi būti privalomas visose studijų programose“, – teigė E.Gimžauskienė.
Anot jos, Lietuvoje blokų grandinės technologijos specialistų trūksta.
„Šiuo metu KTU santykis su „blockchain“ yra toks pats kaip ir daugelio kitų universitetų Lietuvoje ar visame pasaulyje. Šios srities specialistų nedaug, tyrimų, galinčių atskleisti šios inovacijos poveikį verslo modeliams ar ekonomikai, beveik nėra, o publikacijų nėra visai“, – tvirtino E.Gimžauskienė.
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) mokslo ir inovacijų prorektorius Antanas Čenys BNS tvirtino, kad universitete jau yra dėstomos paskaitos apie „blockchain“ vienoje iš magistrų programų, o nuo rudens IT bakalauro studentams gali atsirasti „blockchain“ technologijos specializacija.
„Su „blockchain“ yra maždaug taip. Turime kriptografijos programą magistrams. Joje paskaitos apie „blockchain“ yra jau metus ar dvejus. Toliau nuo šio rudens, jeigu suspėsime įvykdyti visus išorinius reikalavimus, bus specializacija informacinių technologijų bakalauro studentams, skirta „blockchain“ ir finansinėms technologijoms“, – teigė A.Čenys.
Vilniaus kolegijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Jurgita Lesevičienė BNS teigė, kad dabar kolegija neplanuoja kurti naujų kursų apie „blockchain“, nes ši technologija jau yra nagrinėjama kai kuriose programose.
„Ši tema nagrinėjama informacijos saugumo kurse, dėstant informacijos šifravimo algoritmus. Taip pat ši technologija aptariama daugiagijo programavimo kurse, kalbant apie paskirstytuosius skaičiavimus, ir naudojama kaip realus tokių skaičiavimų pavyzdys. Per praktinius užsiėmimus ši technologija yra atkartojama“, – teigė J.Lesevičienė.
Praėjusią savaitę Vilniuje buvo atidarytas „blockchain“ technologijos centras – pirmasis toks Europoje. Europarlamentaro Antano Guogos įsteigtas centras turėtų padėti startuolių bendruomenei kurti ryšius su investuotojais.
Lietuvos banko teigimu, Lietuva gali tapti finansinių technologijų („fintech“) ir „blockchain“ technologijų lydere regione.