Pirmąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2018 metų laikotarpiu, Lietuvos ekonomika pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką padidėjo 3,8 proc., antrąjį ekonomikos augimo įvertį paskelbė Statistikos departamentas, įvertinęs BVP komponentus gamybos, išlaidų ir pajamų metodais.
Pirmąjį ketvirtį, palyginti su praėjusiu ketvirčiu, teigiamam BVP pokyčiui didžiausios įtakos turėjo išaugusi apdirbamosios gamybos ir statybos įmonių sukurta pridėtinė vertė. Neigiamą įtaką darė finansinės ir draudimo veiklos ir nekilnojamojo turto operacijų pridėtinės vertės neigiami pokyčiai.
Šių metų sausio-kovo mėnesiais, palyginti su praėjusiu ketvirčiu, namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos padidėjo 1,1 proc., valdžios sektoriaus išlaidos reikšmingai nesikeitė.
Bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas (investicijos) padidėjo 2,9 proc., prekių ir paslaugų eksportas – 1,4 proc., importo teigiamas pokytis buvo nedidelis.
Nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos, BVP metinis augimas pirmąjį ketvirtį siekė 4 proc., tuo metu per ketvirtį ekonomika susitraukė 9,1 procento.