Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Lietuvos energijos“ ir „Fortum Heat“ elektrinė žaliuosius baugina dėl galimo atliekų deginimo

„Lietuvos energijos“ ir Suomijos kapitalo „Fortum Heat Lietuvos“ Vilniuje planuojama statyti kogeneracinė jėgainė baugina žaliuosius, kurie įtaria, kad joje dideliais kiekiais numatoma deginti komunalines atliekas.
„Lietuvos energija“
Vitalijus Gailius / L+ nuotr.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad naujoji jėgainė degintų daugiau biomasės negu Lietuvos kapitalo „Icor“ planuotas projektas, kuriam smarkiai pasipriešino Vilniaus gyventojai.

„Deklaruojami būsimi „Fortum“ jėgainės pajėgumai suponuoja mintį, kad vis dėlto Vilniuje planuojama deginti ne ką kita, o komunalines atliekas“, – sakė žaliųjų atstovas bei buvęs Valstybinės aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Artūras Daubaras.

Jo teigimu, kol Lietuvoje nėra atliekų rūšiavimo sistemos, negalima statyti elektrinės, kurioje bus deginamos visos komunalinės atliekos.

„Fortum“ jėgainei, remiantis viešai paskelbtais duomenimis, reikės apie 500 tūkst. tonų biomasės. Žaliųjų įsitikinimu, tokio didelio kiekio investuotojai nesurinks vien dėl iškilsiančių logistikos problemų – atliekas tektų traukiniais įsivežti iš užsienio ar kitų Lietuvos regionų.

Planuojama, kad bendra projekto vertė gali siekti beveik 700 mln. litų. Pastatyta jėgainė pagamintų apie 110 megavatų (MW) šilumos energijos ir 50 MW elektros energijos.

Prieš porą metų į šiukšlių deginimo jėgainę bendrovė „Icor“ ketino investuoti apie 485 mln. litų ir joje deginti 250 tūkst. tonų buitinių atliekų per metus. Tačiau Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas priėmė neigiamą sprendimą: Vilniuje, Jočionių gatvėje, šalia Gariūnų, planuotos gamyklos nebus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos