Šiais metais veiklą pradedančios įmonės ir visi inovatoriai gali dalyvauti trijuose bandomuosiuose iššūkiuose, skirtuose energetiniam atsparumui, saugiam informacijos dalijimuisi ir informacijos rinkimui.
„Tai unikali galimybė startuoliams ne tik gauti finansinę paramą ir prieigą prie ekspertų tinklo, tačiau taip pat didinti šalies matomumą tarptautiniu lygmeniu. Per pastaruosius metus Lietuvos startuolių vertė išaugo 17 kartų ir vien praėjusiais metais jiems pavyko pritraukti 238 mln. eurų investicijų, o bendra vertė pasiekė 10 mlrd. eurų. Todėl neabejoju, kad jaunų Lietuvos įmonių įsitraukimas į programą prisidėtų stiprinant šalies technologinį pažangumą“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pagrindinės 2023 m. NATO DIANA iššūkių sritys yra energetinis atsparumas ir saugus dalijimasis informacija. Trečias programoje įvardytas iššūkis – tai jutimas bei stebėjimas, kurį sudaro geresnis informacijos rinkimas povandeninėje pakrančių zonoje, įskaitant naujus jūros dugno kartografavimo metodus, povandeninės infrastruktūros stebėseną, žmogaus sukurtų objektų ir jūrų gyvūnijos stebėjimą, klimato kaitos poveikio vertinimą.
„Šia programa siekiama ieškoti atsparesnių ir efektyvesnių energetikos sprendimų, galinčių patenkinti energetikos poreikius ir ieškoma būdų, kaip sukurti saugią ir patikimą informacinę aplinką. Pagal kiekvieną iššūkio sritį atrinktiems dešimt startuolių bus skirta po 100 tūkst. eurų vertės paramos paketą, todėl tikiu, kad Lietuvos įmonių dalyvavimas programoje padėtų siekti šių strateginių tikslų“, – pažymi ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina.
Įmonės, priimtos į DIANA akceleravimo programą, gauna naujų technologijų plėtrai ir demonstravimui skirtas dotacijas, prieigą prie investuotojų tinklo, taip pat prie daugiau kaip 10 akceleratorių ir daugiau kaip 90 technologinių centrų. Taip pat yra suteikiama ekspertinė pagalba bei užtikrinamos galimybės bandyti technologijas realioje aplinkoje, o vėliau sukurtą produktą teikti NATO.