Didžiojo dvidešimtuko (G20) iniciatyva dėl kovos su įmonėmis, slepiančiomis pelną mažų mokesčių šalyse, kuriose jos nevykdo beveik jokios veiklos, korporacijas verčia iš naujo apsvarstyti, ar vertėtų likti Liuksemburge, interviu leidiniui pareiškė šalies finansų ministras Pierre Gramegna.
„Žinome, kad tam tikros struktūros nebėra priimtinos, – pareiškė ministras. – Čia esančioms įmonėms, kurios vykdo minimalią veiklą, teks spręsti, ar jos nori likti ir padidinti aktyvumą. Arba, kaip tai buvo „McDonald‘s“ atveju, jos išeis. Mes prarasime įmonių, tačiau tos, kurios liks, realiai pradės aktyviau veikti.“
Europos Komisija (EK) šiuo metu tiria kelių per Liuksemburgą dirbančių įmonių, įskaitant Prancūzijos „Engie“, Italijos „Fiat“ ir JAV „Amazon“ bei „McDonald‘s“, operacijas ir mokestinius susitarimus.
Gruodį „McDonald‘s“ pranešė, kad savo rezidavimo vietą mokesčių, kuriais apmokestinamas ne JAV gaunamas pelnas, tikslais ketina iš Liuksemburgo perkelti į Didžiąją Britaniją. „The Financial Times“ atlikta analizė parodė, kad „McDonald‘s“ Europos būstinė Liuksemburge nuo 2009 metų sumokėjo vidutiniškai 1,49 proc. pelno mokestį, o pelnas sudarė 1,8 mlrd. JAV dolerių.