LSMU posėdžio išvakarėse komentare BNS nurodė, kad sprendimai dėl 340 hektarų ploto sklypo Kemėrų kaime, netoli Baisogalos, perleidimo valstybės poreikiams „galėtų būti priimami“, tačiau kokie jie bus nenurodė.
Birželio pradžioje užregistruoti Vyriausybės kanceliarijos dokumentai rodo, kad mainais už sklypą aukštajai mokyklai svarstoma perduoti šešis 352,1 hektaro ploto netoli Šeduvos ir Baisogalos esančius atskirus žemės sklypus.
Penkis iš jų, kurių bendras plotas 339,5 hektaro, šiuo metu valstybė nuomoja Turto banko valdomai galvijų auginimo veislei ir mėsai bendrovei „Genetiniai ištekliai“. Pastaroji sako, kad sklypų, kurių didžioji dalis naudojama avims ganyti ir gaminti pašarus, paėmimas sustabdytų jos avininkystės padalinio veiklą ir dėl to kreipėsi į institucijas.
Praėjusią savaitę investicijų sutartį su „Rheinmetall“ pasirašiusi ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė BNS teigė, jog su LSMU nesusitarus dėl sklypo perleidimo, Vyriausybė turėtų „įvairių būdų, kaip tą spręsti“.
Anot ministrės, su universitetu vyksta derybos ne tik dėl sklypų, bet ir dėl finansinės kompensacijos.
Baisogaloje veikia LSMU padalinys Gyvulininkystės institutas.
Vokietijos karinės pramonės milžinė „Rheinmetall“ į 155 mm artilerijos amunicijos gamyklą Lietuvoje ketina investuoti daugiau nei 180 mln. eurų, joje turėtų būti sukurta bent 150 naujų darbo vietų.
Gamyklos statybas ketinama pradėti šių metų rudenį.