Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Luminor“ atsegė EIB paskolų smulkiam ir vidutiniam verslui portfelį: pirmieji jau pasiskolino 3,5 milijono

Sausio mėnesio pradžioje „Luminor“ pradėjo teikti paskolas iš 660 milijonų eurų vertės paskolų portfelio smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV) su Europos investicijų banko (EIB) parama, o šių paskolų skolinimo marža yra 25 baziniais punktais mažesnė nuo standartinės atitinkamoms sutartims taikomos maržos. Per pirmuosius 2021 metų mėnesius dėl finansavimo iš šio portfelio kreipėsi daugiau nei 60 Lietuvos įmonių, pirmosios 21 jau gavo pinigus – iš viso jos pasiskolino daugiau nei 3,5 milijono eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Luminor“ bankas
„Luminor“ bankas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Luminor“ bankas yra pirmasis Lietuvoje sudaręs bendradarbiavimo sutartį su Europos investicijų banku. Finansavimas gali būti nukreiptas visoms smulkiojo ir vidutinio verslo paskoloms – paskoloms investicijoms, kredito linijoms, lizingo sutartims. Paskolos paskirtis turi būti investicijos arba apyvartinis kapitalas, o jos trukmė sudaryti ne mažiau nei dvejus metus. Šiuo metu minimali paskolos suma yra 200 tūkstančių eurų, tačiau šis reikalavimas nėra taikomas lizingo sutartims.

„Procesą pradėjome sausio pradžioje, šiek tiek užtruko pasirengimas, tad kol kas galime vertinti tik pirmuosius rezultatus – per nepilnus du mėnesius Lietuvoje sulaukėme daugiau nei 60 paraiškų ir išdavėme daugiau nei 3,5 milijono eurų paskolų. Smulkus ir vidutinis verslas šiuo metu mūsų banke skolinasi daugiau – per pirmus du 2021 metų mėnesius, palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai, pasirašėme paskolų sutarčių 18 proc. didesnei sumai“, – sako „Luminor“ Verslo klientų skyriaus vadovas Vytis Žegužauskas.

„Luminor“ nuotr./Vytis Žegužauskas
„Luminor“ nuotr./Vytis Žegužauskas

V.Žegužauskas sako, kad paskolų portfelio lėšas smulkiam ir vidutiniam verslui siūloma nukreipti finansuoti materialiojo turto įsigijimą, atnaujinimą ar išplėtimą, investicijas į nematerialųjį turtą – tyrimų, plėtros veiklą, inovacijas, licencijų ir programinės įrangos įsigijimus.

„Norėdami pasinaudoti „Luminor“ ir EIB siūlymu, klientai turi atitikti tam tikrus kriterijus – būti registruoti Europos Sąjungoje, turėti smulkios, vidutinės ar vidutinės kapitalizacijos įmonės statusą, o įmonės veikla neturėtų būti įtraukta į netinkamų finansuoti veiklų sąrašą. Prie netinkamų finansuoti veiklų priskiriama lošimų, tabako, su ginklais ir amunicija susijusi veikla. Prieš pristatydami paskolos priemonę rinkai atlikome nedidelį tyrimą ir įvertinome, kiek esamų „Luminor“ klientų atitiktų EIB keliamą ekonominės veiklos rūšies reikalavimą. Testas parodė, kad daugumos įmonių veikla yra tinkama finansuoti“, – pabrėžia V.Žegužauskas.

Projektas, kuriam teikiama „Luminor“ paskola su EIB parama turi būti ekonomiškai, ekologiškai, techniškai ir finansiškai pagrįstas. Bendras projekto dydis turi sudaryti ne daugiau nei 25 milijonus eurų, o EIB parama ir mažesnė paskolos marža gali būti taikoma iki 12,5 milijono eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai