Apie tai 15min video laidoje „15/15“ svarsto Verslo konfederacijos viceprezidentas, ekonomistas Marius Dubnikovas.
A.Čiučiurkaitė: Daug kas kalbėjo, kad Kinija ketins atsiverti arba bent jau pradėti švelninti nulinę COVID politiką tik pavasarį. Ar jus nustebino tai, kad tokie žingsniai pradėti jau dabar?
M.Dubnikovas: Na, nenustebino – dėl to, kad prasidėjo protestai, žmonės jau nebepakenčia to uždarymo. Kinai papuolė į savo spąstus – stengiasi tą nulinę toleranciją taikyti ir uždaryti žmones, bet žmonės jau nebeteko kantrybės. Manyčiau, kad tai yra procesas, kuriuo kinai turėtų judėti į priekį.
A.Čiučiurkaitė: Kodėl tai yra geras kelias, jūsų manymu?
M.Dubnikovas: Geras kelias dėl to, kad pasaulis jau įrodė, kad su COVID‘u yra susidorojama šiek tiek prasirgus, šiek tiek pasiskiepijus ir einant dirbti. Kinai bandė eiti kitu keliu – tai yra visiškai netoleruoti COVID‘o ir tas kelias pasirodė neteisingas.
A.Čiučiurkaitė: Kaip ir minėjau, tikimasi, bent jau kai kurie ekonomistai sako, kad tai turės įtakos vartojimui, dėl to atsiveria tiesiog daugiau būdų vartoti. Kokią įtaką tai turės būtent vartojimui?
M.Dubnikovas: Aš kalbėčiau truputį kitu kampu. Ne apie vartojimą, bet apie gamybą, nes vis tik Kinija vis dar yra ne vartojimo šalis, o gamintojai. Ir šiuo metu gamintojai labai svarbūs dėl to, kad būtų galima užpildyti visas nišas, kurias tik galime. Pagaminti produktus, kurie iš tikrųjų atpigtų.