„Ji turėtų didėti nuo nuo 15 proc. iki 19 proc. Atitinkamai maždaug Vyriausybė turėtų paskaičiuoti, kiek turėtų didėti neapmokestinamų pajamų dydis, kad ta našta verslui būtų šiek tiek kompensuota, nes didėjanti minimali alga yra našta smulkiam ir viduriniam verslui visų pirma“, – antradienį Žinių radijui teigė M.Majauskas.
„Minimali alga turi būti didinama pagal iš anksto sutartą formulę taip, kad ji priklausytų ne nuo politikų geros valios, o nuo objektyvių ekonominių parametrų“, – pridūrė parlamentinio komiteto vadovas.
M.Majausko teigimu, pensijos kitais metais turėtų augti ne mažiau kaip 10 proc., be to, turės būti didinamas ir bazinis atlyginimas, kuris yra svarbus apskaičiuojant atlyginimus viešojo sektoriaus darbuotojams.
Komiteto pirmininko teigimu, norint iš dalies kompensuoti dėl iki 20 proc. išaugusios infliacijos prarandamą perkamąją galią, reikia didinti atlyginimus bent 10 proc.
„Dar bent pusę milijardo kainuos (biudžetui – BNS), – svarstė M.Majauskas.
M.Majausko duomenimis, dabar šiame sektoriuje dirba apie 300 tūkst. žmonių, kurių atlyginimas siekia apie 1,5 tūkst. eurų.
Šiemet Lietuvoje MMA siekia 730 eurų neatskaičius mokesčius arba 550 eurų „į rankas“.
Liepą Lietuvos bankas pasiūlė, jog MMA kitąmet galėtų augti 18,9 proc. arba 138 eurais iki 868 eurų, tačiau tuo pat metu nurodė, jog dėl didelio ekonomikos neapibrėžtumo palaikytų atsargesnių sprendimų paiešką, pavyzdžiui, vėlesnį sprendimo dėl MMA priėmimą ar didinimą dalimis.
Trišalėje taryba pradėjo diskusijas šiuo klausimu, tačiau galutinį sprendimą dėl MMA turės priimti Vyriausybė.