„Yra dabar labai įvairių siūlymų – nuo to, kad viską žmonės pasiimti galėtų ir nebekaupti apskritai iki nedidelių pasiūlymų tobulinti pensijų kaupimo sistemą, kam ir aš pati pritariu, kad tam tikrų pokyčių turbūt reikėtų (...) Tačiau tuos sprendimus aš visiems siūlau diskutuoti po to, kai bus Konstitucinio Teismo išaiškinimas“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė M.Navickienė.
„Siūlyčiau su tais visais svarstymais neskubėti, nes antros pakopos pensijų sistema buvo keista jau labai daug kartų ir tie kaitaliojmai kasmetiniai nesuteikia didesnio pasitikėjimo ir pačia sistema ir kartu sunku įvertinti poveikį žmogaus pajamoms“, – kalbėjo ministrė.
KT balandį nusprendė nagrinėti 39 opozicijos narių prašymą, ar aukščiausiam šalies įstatymui neprieštarauja Pensijų kaupimo įstatymas, nenumatantis sąlygos gyventojui nutraukti pensijų kaupimo sutartį.
M.Navickienė tikisi, kad KT išaiškinimą turėtų pateikti šių metų pabaigoje arba kitų pradžioje.
„Pensijų sistemos tobulinimas neturėtų būti surištas su kadencijomis ar užsibaigiančiais metais. Aš manau, kad tai turi būti nuoseklūs ir pagrįsti sprendimai“, – kalbėjo ministrė.
Jos teigimu, Prezidentūros idėja įteisinti galimybę pensijų kaupimo fondų dalyviams kartą per gyvenimą išsiimti iki ketvirtadalio sukauptų lėšų nespręstų žmonių problemų bei nedidintų pasitikėjimo pensijų kaupimo sistema.
„Aš galvoju, kad tai turbūt nespręstų ir žmogui problemos, nes tos sumos, kurias galėtų žmogus pasiimti, nebūtų didelės. Iš kitos pusės – ir pasitikėjimo pensijų kaupimu nedidintų“, – teigė M.Navickienė.
Ministrės teigimu, net ir augant dirbančių pensininkų skaičiui pensinio amžiaus ilginimas „nebūtų panacėja, kuri galėtų išspręsti darbo rinkos problemas“ – joms spręsti reikalingos kompleksinės priemonės.
„Net jeigu mes teoriškai pensinį amžių pailgintume, jeigu žmogaus sveiko gyvenimo trukmė yra daug mažesnė nei jo pensinis amžius, jis tiesiog negalės dirbti tokį laiką“, – kalbėjo M.Navickienė.
Antros pakopos pensijų sistemoje Lietuvoje dalyvauja apie 1,4 mln. dirbančių žmonių. „Sodros“ duomenimis, iš automatiškai šiemet į fondus įtrauktų beveik 68 tūkst. gyventojų dalyvauti pensijų kaupime atsisakė 41,5 tūkst.