Nuolat atslenkantys lietaus debesys neleido kombainams laiku įvažiuoti į laukus, o ilgainiui lietus sugadino ir prinokusius grūdus.
Pasak „Kauno grūdų“ augalininkystės verslo vadovo Raimundo Surdoko, maždaug 60-70 proc. pastarosiomis savaitėmis nukultų kviečių – pašariniai. Šiuo metu jie superkami po 550-580 litų už toną, tačiau kainos vis dar krinta.
Prastos gamtos sąlygos turėjo įtakos ne tik derliaus kokybei, bet ir kiekybei. Lietuvoje šiemet iš hektaro prikuliama vidutiniškai 3, kai kuriuose regionuose – 3,8 tonos grūdų.
Lietuvos grūdų augintojų asociacijos prezidento Romo Majausko teigimu, pernai vidutinis derlingumas siekė 4,2 tonos iš hektaro.
Supirkėjai, atsižvelgdami į maistinių kviečių kokybę, šiuo metu už jų toną moka po 650-780 litų. Pernai rugiapjūtės pabaigoje kaina sukosi apie 800 litų už toną, vėliau buvo pasiekusi ir 980 litų.
Grūdus ūkininkai pardavinėja gerokai vangiau nei ankstesniais metais. Žemdirbiai, jei tik turi sąlygas grūdams valyti, džiovinti ir laikyti sandėliuose, kol kas supirkėjus ignoruoja.
Pasak R.Majausko, pingantys pašariniai grūdai – gera žinia gyvulių ir paukščių augintojams. uo labiau kad ir Vakarų Europoje lietūs smarkokai apgadino kviečius.
Tačiau nederėtų puoselėti vilties, kad mėsa atpigs: ir paukščių, ir gyvulių augintojai šiemet dėl brangių pašarų patys balansavo ties išlikimo riba.